İmza toplayan gruba sopalı saldırı!

İmza toplayan gruba sopalı saldırı!
İmza toplayan gruba sopalı saldırı!
Genç Türk grubuna üye dört genç dün saat 19.45'te Bebek'te imza toplayan kimliği belirsiz dört kişinin saldırısına uğradı
Haber: ECE ÇELİK / Arşivi

İSTANBUL - Bebek Parkı'nın önünde stant kurarak Tayyip Erdoğan 'ı istifaya davet etmek için imza toplayan biri kadın dört kişi bir grup tarafından darp edildi.

Genç Türk grubuna üye dört genç dün saat 19.45'te Bebek'te imza toplayan kimliği belirsiz dört kişinin tekme tokatlı saldırısına uğradı. Ellerinde Türk bayraklarıyla saldıran grup iddialara göre "Burada stant açamazsınız" dedi ve "Allahuekber" diye bağırarak taksiyle olay yerinden uzaklaştı. Yaralanan, kıyafetleri yırtılan ve stantları dağılan grubun yardımına vatandaşlar ve esnaf yetişti.

Burnundan ve sırtından yara alan Uğur Özkan olayı şöyle anlattı: “Biz 14.00'den beri buradayız, demokratik hakkımız olarak imza topluyoruz. Siyah bir BMW sık sık önümüzden geçerek bize laf atıyordu. Ardından elleri sopalı bu grup gelerek üzerimize saldırdı. Amaçları bizi şiddetin içine çekmek ve iç savaş ortamına sürüklemek. Ancak biz bu oyuna gelmeyeceğiz.Saldırganların ne görüştüğü olduğu aşikar. Vücudumdaki darp izleri için rapor almayı düşünüyorum ama sonra da "Kimi kime şikayet edeceğiz" diyorum.”