İmza toplayan gruba sopalı saldırı!

İmza toplayan gruba sopalı saldırı!
İmza toplayan gruba sopalı saldırı!
Genç Türk grubuna üye dört genç dün saat 19.45'te Bebek'te imza toplayan kimliği belirsiz dört kişinin saldırısına uğradı
Haber: ECE ÇELİK / Arşivi

İSTANBUL - Bebek Parkı'nın önünde stant kurarak Tayyip Erdoğan 'ı istifaya davet etmek için imza toplayan biri kadın dört kişi bir grup tarafından darp edildi.

Genç Türk grubuna üye dört genç dün saat 19.45'te Bebek'te imza toplayan kimliği belirsiz dört kişinin tekme tokatlı saldırısına uğradı. Ellerinde Türk bayraklarıyla saldıran grup iddialara göre "Burada stant açamazsınız" dedi ve "Allahuekber" diye bağırarak taksiyle olay yerinden uzaklaştı. Yaralanan, kıyafetleri yırtılan ve stantları dağılan grubun yardımına vatandaşlar ve esnaf yetişti.

Burnundan ve sırtından yara alan Uğur Özkan olayı şöyle anlattı: “Biz 14.00'den beri buradayız, demokratik hakkımız olarak imza topluyoruz. Siyah bir BMW sık sık önümüzden geçerek bize laf atıyordu. Ardından elleri sopalı bu grup gelerek üzerimize saldırdı. Amaçları bizi şiddetin içine çekmek ve iç savaş ortamına sürüklemek. Ancak biz bu oyuna gelmeyeceğiz.Saldırganların ne görüştüğü olduğu aşikar. Vücudumdaki darp izleri için rapor almayı düşünüyorum ama sonra da "Kimi kime şikayet edeceğiz" diyorum.”


  http://www.radikal.com.tr/113808511380854

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Allahin askerleridir - radi11

  Erdogan'in bekcileri

  İleri demokrasi - ahmedgulsu

  AKP'nin ileri demokrasisini uygulama görevini "halk" devralmış. Bundan sonra çok daha dikkatli olmak lazım.

  Gelinen Son Nokta Bu. Mutlumusun tayyib erdoğan - Dilek Balkan

  Video görüntüleri ortaya çıktı, sivil polis, çevik kuvvetin yakınında saklandığı yerden çıkıp, halka doğru sapanla taş atıyor, amacı insanları kışkırtmak. Bir diğer taş atan grup da belli, hükümetin davul zurnayla karşıladığı PKK. Bunun dışında tek bir şiddet eğilimi olmadığı halde darp edilen, ilaçlı suyla vücudu yakılan, gaz'dan göz açtırılmayan halk neden bu hale geldiğini görün. Çünkü hiç bir kurumda adalet yok, yargı da hele hiç yok. O yüzden bizler sokaklardayız. Daha önce de yaşandı, Kasımpaşa forması giymiş bir güruh CHP'ye saldırdığında da, Şişhane'de ellerinde sopalar, dillerinde tehditlerle yürürken de polis neredeyse onları korumak için arkasındaydı ve sadece sakin olmalarını rica ediyordu. AKP'nin adalet anlayışı işte budur.

  yeni provokasyon bu mu? - nese2010

  biz de inandık. altından gene kendileri çıkar muhtemelen. 28 şubatı unutmadık.