İnadına Aşk 5. bölümünde neler oldu?

İnadına Aşk 5. bölümünde neler oldu?
İnadına Aşk 5. bölümünde neler oldu?
Fox TV ekranlarında yayınlanan İnadına Aşk dizisi, Perşembe günlerinin favorilerinden birisi. Peki, 5. bölümü yayınlanan İnadına Aşk dizisinde neler oldu? Haberimizden takip edebilirsiniz.

Fox TV ekranlarında yayınlanan İnadına Aşk dizisi, Perşembe günlerinin favorilerinden. Peki 5. bölümü yayınlanan İnadına Aşk dizisinde neler oldu?

Osman Sınav’ın yönettiği ilk komedi dizisi olan İnadına Aşk’ın yapımcılığını Sinegraf üstleniyor.Başrollerini Açelya Topaloğlu ve Can Yaman’ın paylaştığı dizi, her Perşembe saat 20.00’da ekrana geliyor.

Her şey Karadenizli bir ailenin kızı olan Defne’nin, Aras Teknoloji’nin yakışıklı ve çapkın patronu Yalın’ın yanında işe girmesiyle başlar. Asıl kıyamet Defne’nin maço ağabeyi, Çınar’ın Yalın’ın kız kardeşi Yeşim’e aşık olmasıyla kopacaktır!

4. BÖLÜMDE NE OLMUŞTU?

Yalın Defne’yi kısa bir süreliğine tuvalete kapatmayı planlarken, uyuya kalması işleri çığırından çıkarır. Tüm geceyi tuvalette uyuyarak geçirmek zorunda kalan Defne, eve geldiğinde yakalandığı ağabeyi Çınar’a herşeyi anlatınca işler arap saçına döner. Zaten Yeşim’den uzak kalıyor olmak Çınar’ın canını yeterince yakarken, üstüne bir de Defne’nin yaşadıkları eklenince Çınar rayından çıkar ve Aras Köşke büyük bir baskın yapar. Diğer tarafta ise Ezgi, kapıya dayanmış olan Deniz’in varlığıyla büyük bir korku yaşar. Oynadığı oyun ayağına dolanmıştır ve her geçen gün içinden çıkılmaz bir hale dönüşmektedir.

5. BÖLÜMDE NELER OLDU?

Yalın’ın defneyi kıskandırmak için Damla ile çıktığı yemek ayağına dolanır.Torunlarını bu halde gören pembe sultan, Toprak’a her şeyi anlatır. Büyük tehlike kapıdadır.

OYUNCU KADROSU

Defne Barutçu

Açelya Topaloğlu

Defne, çok zeki, çok inatçı ve çok geveze bir Laz kızıdır. Her durumda haklıdır ve çenesiyle insanları bezdirip istediğini elde etmek konusunda bir dünya markasıdır. Bu konuda o kadar yeteneklidir ki, kainatın en maço ailesi olan Barutçuları ikna edip İstanbul 'da okumayı, bölümünü birincilikle bitirerek bilgisayar mühendisi olmayı ve hayallerinin şirketi Arass Teknoloji'de işe kabul edilmeyi başarmıştır. Bu büyük başarı hikayesinden sonra artık sıra aşktadır ve Defne birbirinden maço üç abiyle büyüdüğü için haklı olarak aşık olacağı erkeğin son derece açık görüşlü ve romantik bir adam olmasını beklemektedir. Ancak Arass Teknoloji'nin güçlü patronu Yalın Aras'la karşılaşmak, Defne'nin hayatında ilk defa çaresiz kalmasına yol açar.

Yalın Aras

Can Yaman

İstanbullu asil bir ailenin torunu olan Yalın Aras, Arass Teknoloji’nin dahi patronudur. Modern bir aileden geldiğine bakmayın, Yalın Aras aslında tam bir dağ adamıdır. Kod yazmak dışındaki en büyük zevki dağda, ormanda dolaşmak ve avlanmaktır. Birlikte çalıştığı kuzeni Deniz Aras’ın aksine, sosyallikten nasibini almamıştır. Tatlı dil denen şeyden haberi yoktur. Hayatta en sevdiği insan olan kızkardeşi Yeşim'le bile iletişimi, kızın elbiselerine homurdanmaktan ibarettir. Yalın'ın kadınlarla olan mesaisi, arada tek gecelik ilişkilerden ibarettir. Kadınların erkekler kadar başarılı ya da zeki olabileceğine pek ihtimal vermez. Aşka inanmaz, romantizmin yakınından geçmez. Ancak Arass Teknoloji'ye bir bomba gibi düşen Defne, Yalın'ın ilk defa bir kadın hakkında kafa yormasına yol açar.

Yeşim Aras

Nilay Duru

Yeşim, Yalın'ın nazlı kardeşi, Aras ailesinin sevimli entrikacı prensesidir. Arass Teknoloji'de satış ve pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışan ve ailenin sosyal medya yüzü olan Yeşim, tüm şirinliği ve numaracılığı ile dedesi Süreyya bey’in gözde torunudur. Kuzeni Deniz'le de arası çok iyidir ve yeri geldiğinde onu entrikalarına ortak olmaya zorlamaktan geri durmaz. Defne'yi görür görmez seven ve en yakın arkadaşı ilan eden Yeşim'in hayatta tek tahammül edemediği şey, öküz modeli erkeklerdir. Ama Defne'nin abisi Çınar'la ilk karşılaştığı an, bir öküze deli gibi aşık olduğunu anlar. 

Çınar Barutçu

Eren Vurdem

Karadenizli bir ailenin ortanca oğlu olan Çınar, bir gemi mühendisidir ve ailesinin Trabzon'da sahip olduğu tersanenin İstanbul ofisini yönetmektedir. İşi dışındaki hayatını küçük kızkardeşi Defne'ye bekçilik etmeye adamıştır ve bu konuda maçoluğun en şaheser örneklerini başarıyla sergilemeyi sürdürmektedir. Bir anda parlayan öfkesiyle, hayatını zehir ettiği kardeşinin üzülmesine dayanamayan kocaman yüreğiyle, cin gibi zekasıyla tam bir ‘Laz uşağı’ olan Çınar'ın hayatta en önem verdiği şey ailesi ve muhafazakar değerleridir. Ancak kardeşine asıldığını düşündüğünü Yalın'ı dövmek için Arass Teknoloji'ye gittiği gün Yeşim Aras'la karşılaşınca, dünyası alt üst olur.

Ezgi Aksoy

Cevahir Turan

Defne'nin ev arkadaşı ve aynı zamanda yengesinin kardeşi olan Ezgi, idealist bir doktordur. Kokoş ablası Leyla'nın aksine, süsle püsle hiç ilgisi yoktur. Kız muhabbetlerinden haz etmez, duygusal değildir ve Defne'yi hayatın onun karşısına çıkardığı bir imtihan gibi görmektedir.

Deniz Aras

Cem Belevi

Arass Teknoloji’nin iki dahi çocuğundan biridir. Yalın'la birlikte kurduğu şirketin bel kemiği olan Deniz, dedesi ve kuzenleriyle birlikte aynı evde yaşamaktadır. Annesiyle babasını bir kazada kaybeden, kardeşi Nehir'i de eğitim için Amerika'ya gönderen Deniz, kendisini eğlenceye vurmuştur. 

Leyla Aksoy

Yeşim Dalgıçer

İç çamaşırı tasarımcısı olan Leyla, kokoş,seksi ve eğlenceli görüntüsünün altında bağımsız ve özgür bir kadındır. Hayattaki en büyük aşkı oğlu Doruk’tur. Eski kocası Toprak ve ailesi her ne kadar oğlunun isminin İdris olduğunu iddia etseler de, bu Leyla için önemsiz bir detaydır.

Toprak Barutçu

Taner Rumeli

Karadenizli ailenin en büyük oğludur. Babasının ölümünden sonra ailede ki baba rolünü üstlenen Toprak, babasından kalan gemi tersanesini büyütüp, ülke çapında büyük bir şirkete dönüştürmüştür. Trabzon’da yaşamaya devam eden Toprak, genlerinin ve genç yaşta üstlendiği babalığın sağladığı etkiyle herşeyi en son duyan ve herşeye en son noktayı koyan adamdır. 

İdris Doruk Barutçu

Tibet Tursun

Leyla ve Toprak çiftinin oğlu olan İdris Doruk, Leyla'nın tüm çabalarına rağmen genetik olarak Barutçu ailesinin bir kopyasıdır. Henüz 6 yaşındadır ama maçoluk konusunda amcalarına taş çıkarmaktadır.

Pembe Barutçu

Bilge Şen

İşte olay kadın Çok genç yaşta kocasını kaybeden Pembe Sultan tek oğluyla hayata tutunma çabasını büyük bir kuvvetle vermiştir. Karadeniz’in güçlü kadınının en büyük örneği olan Pembe Sultan, önce gelinini ardından oğlunu da kaybedince, tüm hayatını torunlarına adamıştır ikinci kez. Pembe Sultan’ın karakterinde tek bir doğru vardır. “Ben asla yanlış olmam.” O her zaman haklıdır. Nokta. 

Süreyya Aras

Selim Gürata

Bir İstanbul beyefendisi, Soylu bir mücevher tasarımcısı. Asilzade. Süreyya Bey, kuralcı bir adamdır. Torunlarıyla birlikte yaşadığı köşkte, kendi belirlediği kurallara uyulmasını beklemekte, aşırılıklara asla izin vermemektedir. Aldığı terbiye ve eğitim gereği sevgisini çok fazla belli edemeyen Süreyya Bey’in tabularını tek yıkan kişi, prenses torunu, cici kızı Yeşim’dir. Süreyya Bey bu ailenin mihenk taşı, bel kemiğidir.

SEVDİĞİNİZ KARAKTERLER ASLINDA KİM?

AÇELYA TOPALOĞLU

Dizinin başrol oyuncularından Defne yani Açelya Topaloğlu,19 Kasım 1986 İstanbul doğumludur. Küçük yaşarlından itibaren dans ile ilgilenen Açelya Topaloğlu, Tan Sağtürk Dans Okulunda Modern Dans eğitimi almıştır. Güzel oyuncu kısa bir süre Anadolu Ateşi Dans grubunda yer almıştır. Tiyatroya daha çok ağırlık vermiştir. 2008-2009 yılında MSM-ActorStudio'da müzikal eğitimi alıp 2009 yılında MSM-Konservatuvar Tiyatro Bölümü 'nü kazanıp 2013 yılında mezun olmuştur. Beni Seviyorum ve Arkadaşlar Arasında (2013)

Aşk Yakar(2008), Arka Sokaklar(2010),Gece Sularında İstanbul(2011 TV-FİLMİ), Eve Düşen Yıldırım (2012),Kaçak Gelinler(2014-2015), İnadına Aşk (2015) dizilerinde oynamıştır.

CAN YAMAN

Dizinin diğer başrol oyuncusu Yalın gerçek ismiyle Can Yaman, 1989 İstanbul doğumludur. Değişim programı ile Amerika'ya gitmiştir. Lise döneminde basketbola ilgi duymuştur. Yeditepe Üniversite'si hukuk Bölümü'nü basketbol burslu ile kazanmıştır ve okumuştur. Yakışıklı oyuncunun asıl mesleği avukatlıktır. Oyunculuk hayatına tanıdıklarının desteğiyle başlayan genç yıldız, oyunculuk eğitimi almamıştır. Gönül İşleri dizisinde rol almıştır. Hala İnadına Aşk dizisinde oynamaktadır.

NİLAY DURU

Yeşim, Yalın'ın nazlı kardeşi, Aras ailesinin sevimli entrikacı prensesidir. Asıl adı Nilay Duru olan genç oyuncu İstanbul doğumludur ve konservatuarı birincilikle bitirmiştir. Küçük yaşlardan beri oyunculuğa merakı olan Nilay Duru,Hayatın İçinden Bir oyun, Çelik Manolyalar gibi tiyatro oyunlarında oynamıştır. Kızıl Elma, Asla Vazgeçmem gibi dizilerde oynamıştır Hala İnadına Aşk Adlı dizide Yeşim karakterini canlandırmaktadır.

CEM BELEVİ

Deniz Aras karakterine hayat veren Cem Belevi,4 Haziran 1987 İzmir doğumludur. Oyunculuğun yanı sıra müzikle ilgilenen cem Belevi, ailesinin desteğiyle müzik yaşamına piyano dersleri alarak başlamıştır. Cem Belevi'nin müziğe olan tutkusu üniversite yılları boyunca artarak devam etti. Londra'nın büyüleyici ve romantik atmosferinde onlarca besteler yapan Cem Belevi, orada kaldığı yıllarda London School Of Contemporary Music (LCCM)'te; Blues, Jazz ve Şan eğitimi aldı.Cem Belevi söz ve müziklerinde kendi imzası bulunan şarkılarından oluşan "Bilmezsin" isimli ilk albümünü 2013'te müzikseverlerin beğenisine sundu. Genç yıldız hala Aşk Yeniden dizisinde rol almaktadır.