İnal Batu hayatını kaybetti

İnal Batu hayatını kaybetti
İnal Batu hayatını kaybetti
Emekli Büyükelçi ve milletvekili İnal Batu hayatını kaybetti.

Pelin Batu'nun babası, Emekli Büyükelçi ve milletvekili İnal Batu bir süredir İstanbul 'da bir hastanede tedavi görüyordu.

26 Temmuz'da yoğun bakıma alınan İnal Batu için sosyal medya üzerinden kan ihtiyacı anonsları yapılmıştı. Batu bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

İNAL BATU KİMDİR?

Batu 24 Eylül 1936'da İstanbul'da dünyaya geldi. 1959-1960 eğitim-öğretim yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Diplomasi ve Dış İlişkiler bölümünden mezun olan Batu, Türkiye 'yi büyükelçi unvanıyla Lefkoşe, Prag, Birleşmiş Milletler, İslamabad ve Roma'da temsil etti.

Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı, TBMM'de 22'nci Dönemde Cumhuriyet Halk Partisi 'nden Hatay milletvekiliği ile Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyeliği de yapan Batu, Türkiye'nin en saygıdeğer devlet adamlarından ve diplomatlarından biriydi.

Batu aynı zamanda oyuncu Pelin Batu ile akademisyen Arda Batu'nun babalarıdır.


  http://www.radikal.com.tr/114497511449752

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Negatif Oy. - Clear

  Taziye sunarak sadece insanlık yaptığım bu yorumuma negatif oy veren (2) kişiyi çok merak ettim.Rica etsem,yürekli davranıp,gerekçesiyle birlikte kendilerini afişe edebilirler mi acaba? Yoksa pusmayı mı tercih ederler?

  Baş Sağlığı. - Clear

  Bu değerli büyükelçimizin Allah taksiratlarını affetsin,rahmetini esirgemesin.Amin.Çocukları Pelin hanımla,Arda beye de sabırlar versin.Başları sağolsun.