İnci Pastanesi, ruhsatına kavuştu

İnci Pastanesi, ruhsatına kavuştu
İnci Pastanesi, ruhsatına kavuştu
Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, pastanenin ruhsatını işletmeci Musa Ateş'e teslim etti

İSTANBUL - Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İnci Pastanesi'nin ruhsatını işletmeci Musa Ateş'e teslim etti.

Pastanenin faaliyet gösterdiği Mis Sokak'ta gerçekleşen etkinlikte Demircan, İnci Pastanesi'nin Beyoğlu'nun en değerli markalarından biri olduğunu söyledi.

Demircan, hemen herkesin İnci Pastanesi'nde profiterol macerası olduğunu dile getirerek, Türkiye 'nin birçok yerinden müşterilerin buraya geldiğini anlattı.

İşletmeci Ateş de kendilerine verileni ruhsat değil, bir ödül olarak nitelediklerini kaydetti.

Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, ruhsat teslimi sonrası pastanede profiterol yiyerek, vatandaşlarla Beyoğlu ve Tarlabaşı'ndaki dönüşüm hakkında sohbet etti.

Serkildoryan binasında 1944'ten beri faaliyet gösteren İnci Pastanesi, binanın yıkılmasının ardından kısa süreliğine kapanmıştı. Birçok gösteriye neden olan kapanmanın ardından pastane, 14 Şubat'tan beri Mis Sokak'taki yeni yerine taşınmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/113964611396464

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Beyoğlu - marj

  Bu Beyoğlu belediye başkanını görünce, meşhur Gezi Parkı TV videosu geliyor aklıma... Kaale bile almıyorum...

  PROFITEROL - Anto

  Yukardaki haberden den anlasilacagi gibi inci Pastanesi isim olarak da yok olmus. Gecen yaz ABD den Istanbula ziyarete gelmis idik. Pek tabii olarak da ozledigimiz mekanlari ve yiyecekleri bulmaya calistik. Bu arada Inci Pastanesini de ziyaret ederek profiterol yemek istedik. Inanin yemeye calistigimiz bize sunulan inci Pastanesinin profiterolu yenmiyecek kadar KOTU idi. Sayin Inci Pastanesi isletmecisi, belki inci pastanesi yerine baska bir ad kullanirsan daha iyi edersin. Hewrseyde oldugu gibi tum deviraldiklarimizi bir sekilde yok ettik. Bunu PROFITEROL da malesef gorduk. Cok Yazik... Av. A. Murat Cingoz San Francisco

  İnci pastanesi işletmecisinin aklından geçenler - Sel0

  biz inci pastanesinin işletmecisinin yarım gülümsemesinin ardında, aklından geçenleri tahmin edebiliyoruz da keşke belediyenin bu halkla ilişkiler çalışmasına dahil olmasaydı.

  sevimli - hale

  ayy ben bu adamı tanıyorum. yani Beyoğlu b. başkanını. çok sevimli, hele böyle şaşkın şaşkın 'yayında mıyız?' deyişi vardı ya.. aşık oldum resmen. o ne tatlılık, ne şekerlik, ne sevimlilik. sanki 6 yaşında sevimli haylaz bir oğlan çocuğu. (yalnız zekasının da aynı yaşta olduğu kuşkusunu da taşımıyor değilim)