'Indiana Şerife'nin rüyası

Rüyasında bir tünelin içinde altın olduğunu gören Fatma Şerife Özçiçek, kızkardeşi Asiye Gürcü'yle birlikte ormanda bir kuyuya girdi

İSTANBUL - Rüyasında bir tünelin içinde altın olduğunu gören Fatma Şerife Özçiçek, kızkardeşi Asiye Gürcü'yle birlikte ormanda bir kuyuya girdi. Kuyuda meydana gelen göçük sonucu Özçiçek 19 saat mahsur kaldı.
Sarıyer Zekeriyaköy Kocataş Mahallesi'nde yaşayan 60 yaşındaki Fatma Şerife Özçiçek, rüyasında ormanlık arazide bir kuyunun
içinde altın olduğunu gördü. Özçiçek, sabah uyanınca ilk iş olarak rüyasını 36 yaşındaki kızkardeşi Asiye Gürcü'ye anlattı. Bunun
üzerine altınları aramaya karar veren iki kız kardeş, önceki gece ormanlık alana gitti. İki kız kardeş Kılıçpaşa Ormanı Paşasuyu mevkiinde, yerini daha önceden bildikleri bir kuyunun yanına geldi. Yanlarında getirdikleri bir ipi beş metrelik kuyuya sarkıttıktan sonra aşağıya inen iki kız kardeş, içinde su yolu olduğu belirlenen kuyuda el feneriyle yaklaşık 25 metre ilerledi. Ancak altının izine rastlayamayan kardeşler saat 22.00'de geri dönmeye karar vermişti ki, önlerine bir taş çıktı. İki kız kardeş 'Acaba altınlar altında mı?' diyerek taşı yerinden oynatmaya çalıştı.
Taşı oynatınca...
Kız kardeşler taşı yerinden oynatmaya çalışırken, bir anda göçük meydana geldi. Göçük sırasında Gürcü, çıkış istikametinde olduğu için kurtulmayı başardı. Ancak abla Özçiçek iç tarafta bulunduğu için kuyuda kaldı.
Gürcü, kuyudan çıkar çıkmaz ailesine durumu anlatarak yardım istedi. Gürcü, eşi Ekrem Gürcü ve Özçiçek'in oğlu Ahmet Cevat, yedi saat boyunca Özçiçek'i mahsur kaldığı kuyudan çıkarmak için uğraştı ancak başaramayınca durumu polise ve itfaiyeye bildirdi.
İtfaiye, Özçiçek'in sağ olduğunu belirledikten sonra, kuyunun dibine ulaşamadıkları için iş makinelerini çağırdı. İş makineleri ise olay yerine ulaşmak için onlarca ağacı söktü. Çalışmalar saatlerce sürdü. Yaşlı kadın, saat 15.40'ta, kuyuda 19 saat kaldıktan sonra yarı baygın olarak dışarıya çıkarıldı.
Osmanlı hazineleri varmış
Asiye Gürcü, önce altın aradıkları yönündeki iddiaları reddetti. Sadece merak ettikleri için kuyuya indiklerini belirten Gürcü, jandarmanın ısrarı sonucu, ablasının gördüğü rüya nedeniyle kuyuya indiklerini itiraf etti. Çevre sakinleri de Osmanlı
İmparatorluğu'nun son dönemlerinde padişahların hazinelerini olayın meydana geldiği arazide sakladığına inandıklarını anlattı.


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  İstanbul

  ,

  çevre