İnfaz ve Koruma Memurluğu alımları başladı

İnfaz ve Koruma Memurluğu alımları başladı
İnfaz ve Koruma Memurluğu alımları başladı
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün açtığı infaz ve koruma memuru ilanına bugün başvurular alınmaya başlandı. İnfaz ve koruma memurluğu öğrenci alımında dikkat çeken detaylar neler? Detayları haberimizde...

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 26 Temmuz 2015’de infaz ve koruma memuru öğrencisi almak için ilan açmıştı. Adalet Bakanlığı ise Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatı’nın 1534 infaz ve koruma memuru alacağını duyurmuştu. Bu kapsam doğrultusunda başvurular bugün itibariyle alınmaya başlandı. Son başvuru tarihi ise 14 Ağustos 2015.

Başvurular ilan metninde yer aldığı gibi Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlıklarına yapılacak. Başkanlıklara gidemeyen adaylar ise kendi şehirlerindeki Cumhuriyet Başsavcılıklarına da başvurabilecek.


Başvurularda lisans mezunlarının 2014-KPSSP3, önlisans mezunlarının 2014-KPSSP93, ortaöğretim mezunlarının 2014-KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olması şartı aranıyor.

Boy ve kilo şartı bulunuyor. Başvuruda bulunacak adayların erkekler için 1.70 ve kadınlar için 1.60’tan kısa olamaması şartı aranıyor. Ayrıca kilonun, boy uzunluğunun santimetre bazında son iki rakamından farkı 13’ten fazla, 17’den az olmaması şartı da bulunmakta. Yani 1.70 boyundaki bir aday en az 53 kilo en fazla 83 kilo olabilir. Boy ve kilo ölçüm tarihleri ise 27-28 Ağustos.

Boy ve kilo ölçümüne katılamayan adayların mazereti kabul edilmeyecek ve sözlü sınav ve mülakata katılamayacaklardır.

Sözlü sınavlara, kadro sayısının 5 katı aday alınacaktır. Dolayısıyla 10 kişilik bir kadro için 50 aday bulundurulacak.

Kazanan adaylar ise 5 ay eğitim görecekler ve bu süre zarfında kendilerine 269,44 TL harçlık verilecek, kendilerine öğretilen konularda yazılı, sözlü ve/veya uygulamalı sınava alınacaklar.Başarısız olan öğrencilerin eğitim merkezi ile ilişiği kesilecektir.

Başvurularda gerekli belgeler neler?

- EK-2 Başvuru formu,

-Öğrenim belgesinin fotokopisi,

-Merkezi sınav (KPSS) sonuç belgesinin fotokopisi,

-Son altı ay içinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf.