İngiliz Büyükelçi'den 'Çanakkale geçilmez' tweeti

İngiliz Büyükelçi'den 'Çanakkale geçilmez' tweeti
İngiliz Büyükelçi'den 'Çanakkale geçilmez' tweeti
İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore,Çanakkale Zaferi'nin 100. yıldönümünü Twitter hesabından Türkçe "Çanakkale geçilmez" tweeti ile kutladı.

RADİKAL-18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100'üncü yıl dönümü, Çanakkale'de düzenlenen törenlerle kutlanıyor. Törenlere Başbakan Ahmet Davutoğlu Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu'nun yanı sıra Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, siyasi parti ve bazı ülkelerin temsilcileri de katıldı. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun mesajları okundu.

 21 PARE TOP ATIŞI
Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende, Atatürk Anıtı'na, hükümet adına Bakan Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetlerini temsilen Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Nihat Doğan ile Çanakkale Valisi Ahmet Çınar ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından çelenkler konuldu. Bu sırada TCG Fatih Fırkateyni'nden 21 pare top atışı yapıldı. 

İNGİLİZ BÜYÜKELÇİ'DEN 'ÇANAKKALE GEÇİLMEZ' TWEETI

Zaferi'nin 100'üncü yıldönümünde en anlamlı anma ise İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore'dan geldi. Moore, Twitter hesabından Türkçe tweet atarak, Çanakkale'de tüm taraflar cesurca çarpıştı ancak hak edilmiş zaferi kazanan Türkler oldu... Çanakkale geçilmez