İngiliz Channel-5 ekibine polis engeli

Üç yaşından bu yana Britanya'da yaşayan 12 yaşındaki T.H.N.'ye sokak çocuklarıyla birlikte mendil sattırmak isteyen İngiltere'nin Channel-5 televizyon ekibini polis engelledi.

ADANA - Üç yaşından bu yana Britanya'da yaşayan 12 yaşındaki T.H.N.'ye sokak çocuklarıyla birlikte mendil sattırmak isteyen İngiltere'nin Channel-5 televizyon ekibini polis engelledi. Ekibin T.H.N.'nin 'Türkiye'de kalması durumunda muhtemel yaşantısını' görüntülemeyi amaçladı iddia edildi.
Britanya'da yaşayan yabancı uyruklu çocukları anlatan 'Rooted' için Adana'ya gelen muhabir Lucy Thwaite ve kameraman Lambert Hugh'a tercüman olarak T.'nin babası Kemal N. eşlik etti. Sokak çocuklarıyla görüşmek isteyen ekibe Adana Sokak Çocukları Derneği de yardımcı oldu. Ekip, dün T.'yi önce dernek binasında sokak çocuklarıyla birlikte yemek yerken görüntüledi. Daha sonra 11 yaşındaki İ.Ş. ile ismi açıklanmayan bir sokak çocuğunu da yanlarına alan ekip, çocuklara kâğıt mendil sattırıp çekim yaptı. Ekip vatandaşların, polise, "Burada mendil satan çocuklar var. Yabancı televizyonlar da çekim yapıyor, ülkemizi kötü örnek olarak gösteriyorlar" ihbarı üzerine çekimi tamamlayamadı. Polis, İngiliz muhabirin kendi isteğiyle şubeye geldiğini, çocukların da yapılacak araştırma sonunda ailelerine verileceğini açıkladı. Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi yetkilileri televizyon ekibinin sokakta çekim izni olmadığını belirtti.


    http://www.radikal.com.tr/7530027530020

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.