İngiliz gazeteci Erbil uçağına isteyerek mi binmedi?

İngiliz gazeteci Erbil uçağına isteyerek mi binmedi?
İngiliz gazeteci Erbil uçağına isteyerek mi binmedi?
Atatürk Havalimanı'nda dış hatlar terminali geliş transit salonundaki tuvalet kapısının arkasında, askıda asılı vaziyette cesedi bulunan 50 yaşındaki Jacky Sutton'un THY'nin Erbil uçağını kaçırmadığı ve uçağa isteyerek binmediği iddia edildi.

Atatürk Havalimanı’nda dış hatlar terminali tuvaletinde intihar ettiği öne sürülen eski BBC çalışanı Jacky Sutton’un ölümüyle ilgili savcılık soruşturma başlattı. İncelenen güvenlik kamerası görüntülerinde, Sutton’un uçağının kalkacağı yolcu köprüsünün önündeki salonda oturduğu ve burada beklediği, yapılan anonslara rağmen uçağa binmediği ve uçak kapıyı kapattıktan tam 7 dakika sonra da THY bankosuna giderek, " Uçağımı kaçırdım" başvurusu yaptığı belirtiliyor. Jacky Sutton’un Erbil’e korktuğu için mi gitmediği yoksa o anda başka bir nedenle mi gitmekten vazgeçtiği sorularına cevap arandığı belirtildi.

İngiliz gazetecinin Atatürk Havalimanı'ndaki ölümünde şüphe

İngiltere Dışişleri Bakanlığı ölüm nedenini ‘ belirsiz’ olarak nitelemesi Jacky Sutton’un ölümünü ’şüpheli’ sınıfına sokmuştu. Ancak cesedin bulunduğu transit salonu 215 numaralı köprünün karşısındaki tuvalet kabininin içeriden kilitli olduğu ve cesedi çıkarmak için kapının kırıldığı, ayrıca cesedi bulan Rus turist kadınların Sutton’un ayaklarını sallanır vaziyette gördüklerini beyan etmesi üzerine intihar için boy mesafesinin de normal olduğu belirlenmişti. Olayla ilgili olarak savcılık tüm kamera görüntülerine Havalimanı otoritesinden istedi. Soruşturmanın da çok yönlü olarak sürdürüldüğü bildirildi.

İngiliz gazeteci Atatürk Havalimanı'nda ölü bulundu!

Faik KAPTAN-Murat ÇAKIR/ İSTANBUL ,(DHA)