İngiliz hastaya fatura şoku

Britanya'nın Middlebrough kentinde yöneticilik yapan 69 yaşındaki Robert Woodhouse, eşi 65 yaşındaki Kath Woodhouse ile bir hafta önce Turgutreis'e tatile geldi. 28 Haziran'da, otel havuzunda yüzerken, sağ omzu çıktı.
Haber: YAŞAR ANTER / Arşivi

MUĞLA - Britanya'nın Middlebrough kentinde yöneticilik yapan 69 yaşındaki Robert Woodhouse, eşi 65 yaşındaki Kath Woodhouse ile bir hafta önce Turgutreis'e tatile geldi. 28 Haziran'da, otel havuzunda yüzerken, sağ omzu çıktı. Woodhouse özel bir klinikte yapılan ilk müdahalenin ardından Bodrum Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada Woodhouse'un omzu yerine oturtuldu. Woodhouse, yeniden götürüldüğü klinikte, bir gün kontrol
amacıyla yatırılıp taburcu edildi.
Daha sonra 1600 avroluk özel klinik faturası alan İngiliz turist parayı ödedi ama ardından Bodrum Kaymakamlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'na şikâyet dilekçesi gönderdi. Woodhouse dilekçede, "İngiltere'deki doktorum bu tedavinin en fazla 300-400 avroya yapılabileceğini söyledi. Bodrum'dan asla vazgeçmem, ama bu, kente ilk kez gelen birine yapılırsa, hem Bodrum hem Türk turizmi zarar görür" dedi.
Bodrum Sağlık Grup Başkanı Dr. Erhan Kaya, şikâyet üzerine soruşturma başlatıldığını belirterek şunları söyledi: "Bu, 400-500 YTL'lik bir tedavi. Bunun adı vicdansızlık. Ayrıca o poliklinik ortopedi bölümü olmadığı için bu hizmeti veremez, veremediği hizmet için fatura kesemez." Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Oğuz Şahin de, hastanın devlet hastanesinde tedavi edildiğini, 350 YTL'lik tedavi bedelini özel kliniğin ödediğini belirterek, "Alınan parayı duyunca şoke oldum" dedi.
Özel kliniğin işletmecisi Taşkın Avcı ise, "Faturayı az bile çıkardık. Özel hastaneye gitse, en az 10 bin avro öderdi. Tabipler Odası'nın belirlediği tedavi tarifesinin üzerine çıkmış olabiliriz, ama suçlu değiliz" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7511467511460

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.