İngiliz kardeşlerin tuhaf hırsızlığı!

İngiliz kardeşlerin tuhaf hırsızlığı!
İngiliz kardeşlerin tuhaf hırsızlığı!

Brawn kardeşler poliste susma hakkını kullandı.

İSTANBUL - Benzin istasyonuna  egzoz gazlarının ısısını mekanik enerjiye dönüştüren bir sistem kurmak amacıyla  gelen İngiliz kardeşler Mark Brawn ile Paul Brawn, çalıştıkları benzin istasyonuna gelen bir taksiyi çaldı!
Petrol mühendisi Mark Brawn ile Paul Brawn, kendilerini İstanbul’a getiren şirketle anlaşarak perşembe günü Göztepe’de bir benzin istasyonunda çalışmaya başladı.
Bu sırada istasyona gaz almak için gelen Erol Aydın, 34 TBF 61 plakalı taksiyi park etti. Taksiye yaklaşan Brawn kardeşler anahtarı üzerinde olan taksiye binerek hızla istasyondan uzaklaştı. Taksinin çalındığı gören Aydın, polisi aradı. İstasyonun güvenlik kamera görüntülerini izleyen polis, taksiyi çalanların Brawn kardeşler olduğunu belirledi. Polis, mühendisleri getiren şirket ve konsoloslukla irtibata geçti. Beyoğlu’daki İngiliz Konsolosluğu önünde bekleyen Kadıköy Asayiş Büro ekipleri, önce Mark’ı, iki saat sonra da Poul’u Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde yakaladı. Taksi ise Yeşilköy’de terkedilmiş halde bulundu. Tercüman aracılığıyla ifadeleri alınan Brawn kardeşlerin poliste susma haklarını kullandı. (Radikal)