İngiliz usulü kuyumcu soygunu

İngiliz usulü kuyumcu soygunu
İngiliz usulü kuyumcu soygunu
İzmir'in Buca İlçesi'nde, kapatılmak üzere olan bir kuyumcunun camını kıran kimliği belirsiz 2 kişi, yaklaşık 350 gram altın bileziği çaldı. Şüpheliler havaya ateş ettikten sonra kaçtı.

İZMİR - Evli ve 3 çocuk babası Mustafa Sağlam işlettiği kuyumcu dükkanını kapatmak için hazırlıklarına başladı. İşyerinin kepengini indiren Sağlam'ın içeride bulunduğu sırada kimliği belirsiz 2 kişi, saat 20.00 sıralarında çekiç ile vitrinin camını kırdı.

Vitrindeki yaklaşık 350 gram ağırlığında bulunan 10-15 bileziği, kepengin arasından uzanarak alan hırsızlar, havaya pompalı tüfek ile ateş ettikten sonra plakası alınamayan otomobille olay yerinden kaçtı.

Yaşadığı şoku atlatan işyeri sahibi Sağlam, telefonla polisi arayarak durumu bildirdi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda ekip gönderildi. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürğü'ne bağlı ekipler kuyumcuda inceleme yapıp, delil aradı. Güvenlik kamerası görüntülerine incelenmek üzere el konuldu.

Kaçan otomobilin plakası ile zanlıların kimliklerinin belirlenmesi için araştırmaların sürdüğü bildirildi.

Emniyet yetkilileri, bu tip hırsızlık olaylarının son dönemde İngiltere 'de yaşandığını kaydetti. İngiltere’de son olarak benzer yöntemle kuyumcu soyan 4 saldırgan, geçtiğimiz hafta yakalanmıştı.

DHA - Kadir ÖZEN