İngilizce öğrenimine NLP dopingi

Tüm dünyada yaygınlaşan NLP (Neuro Linguistic Programming) yöntemiyle, yani zihin-dil arasındaki etkileşim kullanılarak iki buçuk ayda İngilizce öğrenmek mümkün.

İSTANBUL - Tüm dünyada yaygınlaşan NLP (Neuro Linguistic Programming) yöntemiyle, yani zihin-dil arasındaki etkileşim kullanılarak iki buçuk ayda İngilizce öğrenmek mümkün. NLP Değişim Kurucu Başkanı Tamer Dövücü, "İki buçuk ayda 3 bin kelime öğrenip, upper-intermediate (orta-üst) seviyeye ulaşılabilir" dedi.
Dövücü, insan yaşamındaki en etkili üç unsur olan 'nörolojik sistem', 'nasıl iletişim kurduğumuz' ve 'sürekli kullandığımız zihni sürece' odaklanan NLP yöntemini ve bu yolla İngilizce eğitimini şöyle anlattı: "NLP yöntemi için, üç yıl önce ciddi bir araştırmaya girdik. İyi İngilizce öğretmenlerinin ve öğrencilerin nasıl başarılı olduğunu ve Türk insanının dil öğrenme sistematiğini inceledik. Ve NLP tekniklerinden yararlanarak Türk insanının en kolay İngilizce öğrenmesini sağlayan bir yöntem geliştirmiş olduk." NLP yöntemiyle İngilizce eğitimi, Yeditepe Üniversitesi Acıbadem İstek Vakfı'nda açılan sınıflarda veriliyor.


    http://www.radikal.com.tr/7488487488480

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.