İnönü Stadı'nda taraftar kavgası: Bir ölü

Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçının devre arasında Beşiktaş taraftarları arasında çıkan kavgada bıçaklanan 16 yaşındaki Cihat Aktaş kurtarılamadı.

İnönü Stadı’ndaki Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçının devre arasında Beşiktaş taraftarları arasında çıkan kavgada bir taraftar bıçaklanarak öldürüldü.
İnönü Stadı'ndaki maçın devre arasında kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından bıçaklanan Cihat Aktaş adlı Beşiktaş taraftarı, kaldırıldığı Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Kavgada ağır yaralanan 16 yaşındaki Cihat Aktaş'ın, kesici veya delici bir aletle sol göğsünden ve göbeğinden iki darbe aldığı belirtildi. Lise öğrencisi olan Aktaş'ın, bir hafta önce tatil için İstanbul'a geldiği belirtildi.
Olayın ardından, bıçaklamanın yaşandığı kapalı tribünün çıkışları kapatıldı. Taraftarlar, oluşturulan güvenlik çemberinin ardından stattan tek tek çıkartıldı. Görgü tanıklarının teşhis edebilmesi için, tribünden çıkanlar tek tek polis kamerasına çekildi. Kapalı tribünün boşaltılması yaklaşık iki saati buldu.
Bu arada, stadtaki özel güvenlik birimi kavgada kullanılan bıçağı bularak polise teslim etti. Maçın ilk yarısının sonlarına doğru kapalı tribünün altındaki büfelerde yaşanan olaya karışan kişinin eşkalinin belirlendiği açıklandı. Bu arada olayla ilgili olduğu sanılan iki kişi gözaltına alındı.

DEL BOSQUE: ÇOK ÜZGÜNÜM

Beşiktaş Teknik Direktörü Vicente Del Bosque, tribündeki cinayet ile ilgili görüşlerinin sorulması üzerine "çok üzgünüm, bu yapılanlar olmamalıydı. Futbol bir festival gibi yaşanmalı. Bu tür olaylar çok üzücü" dedi.

OKTAY: OLAY KİŞİSEL

Beşiktaş Asbaşkanı Kıvanç Oktay da, cinayetin Beşiktaş camiasına mal edilemeyeceğini söyledi. Oktay, "olay, iki kişi arasında çıkan basit bir tartışmadan kaynaklanmış. Beşiktaş tribünleriyle bir ilgisi yok. Münferit bir hadise Beşiktaş'a mal edilemez" diye konuştu.
Maçta yaşanan cinayetle ilgili olarak Futbol Federasyonu bugün 16.00'da olağanüstü toplantı yapma kararı aldı. Toplantıda, federasyonun konuyu bu toplantıda gündemine alacağı açıklandı.