İnönü'nün sağlık durumu iyi

Prof. Dr. Erdal İnönü'yü tedavi gördüğü ABD 'nin Houston kentinde ziyaret eden Hikmet Çetin, Onur Kumbaracıbaşı ve Mustafa Sarıgül, İnönü'nün sağlık durumunun iyiye gittiğini söyledi.

İSTANBUL - Prof. Dr. Erdal İnönü'yü tedavi gördüğü ABD 'nin Houston kentinde ziyaret eden Hikmet Çetin, Onur Kumbaracıbaşı ve Mustafa Sarıgül, İnönü'nün sağlık durumunun iyiye gittiğini söyledi.
ABD dönüşü Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, İnönü 'yü görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Çetin, "Sağlığının iyiye doğru gitmekte olması bizim ayrıca sevinç kaynağımız oldu" dedi. İnönü'yle iki gün birlikte olduklarını ve sınır ötesi operasyonu ve Kuzey Irak konularını da konuşma olanağı bulduklarını dile getiren Çetin, "Bugün Türkiye'nin gündeminde olan temel konular konusunda çok duyarlı, yakından izliyor. O konuda bizlerin de görüşlerini dinledi" dedi.
Onur Kumbaracıbaşı ise, İnönü'nün son terör olaylarıyla ilgili "Gösterilen tepkileri çok haklı bulduğunu ama bunun vatandaşlarımız arasında bir ayrımcılığa neden olmaması, barışı bozan unsur haline gelmemesi konusunda da çok dikkatli ve titiz davranılması gerektiğini söyledi" şeklinde konuştu.