İnşaat işçileri: Madem Taksim şantiye, güvenliği biz sağlayalım

İnşaat işçileri: Madem Taksim şantiye, güvenliği biz sağlayalım
İnşaat işçileri: Madem Taksim şantiye, güvenliği biz sağlayalım
İnşaat İşçilerinin Derneği'nden yapılan açıklamada Taksim'de 1 Mayıs kutlamalarının güvenliğinin sağlanmasına talip olundu!

Radikal.com.tr - İnşaat İşçilerinin Derneği 1 Mayıs kutlamalarında Taksim'de güvenliğin sağlanmasını üstlenebileceğini açıkladı. Dernek adına yapılan açıklamada, "Şantiyeye dönüştürülen Taksim'de kutlamalara katılacakların güvenliğinin sağlanabileceği" belirtildi.
Tüm inşaat işçilerinin 1 Mayıs kutlamalarına katılması için çağrı yapılan İnşaat İşçilerinin Derneği açıklamasında, "1 Mayıs Tertip Komitesi'ne sesleniyoruz ve talep ediyoruz: Madem Taksim şantiye diyorlar. Madem 'güvensiz' diyerek binbir yolu deniyorlar. Biz inşaat işçileri Taksim'in güvenliğini sağlamak için görev alabiliriz" denildi.
Açıklamada ayrıca inşaat işçilerinin 1 Mayıs günü saat 9.30'da Beşiktaş'ta toplanarak Taksim'e yürüyecekleri duyuruldu.


  ETİKETLER:

  Beşiktaş

  ,

  1 Mayıs

  ,

  İnşaat

  http://www.radikal.com.tr/113148211314822

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  NEVRUZ 1 MAYIS - ibrahimbaytak

  DİYARBAKIR’DA NEVRUZDA hangi yöntem ve kurallar uygulandı ise, 1 mayıs da, TAKSİM de, da ayni yöntem kurallar uygulansın. güvenliği sendikalar, işçiler sağlasın. güvenlik güçleri karışmasın, biraz uzakta dursun.

  ŞIMARIKLIK - HARAYDIN

  Demokratik hak ile şımarıklık aynı şey değildir. Orası bir şantiye, sizin güvenlik bilginiz orada çıkacak bir olayda kontrollü dağılmayı sağlamaya yetmeyeceğini bilmemek ya cehalet ya şımarıklıktır. Oraya basın toplantısı için 100 kişilik bir heyet seçin, şımarıklık ile demokratik hakkı ayırmaya yetecek kadar ufkunuz olduğunu herkese gösterin.