İnşaat işçisinin cinayet oyunu

İnşaat işçisinin cinayet oyunu
İnşaat işçisinin cinayet oyunu
Zonguldak'ta, 'Arkadaşımı öldürüp denize attım' diyerek polise teslim olan Z.G.'nin,'mağdur' rolü oynamak için asılsız ihbarda bulunduğu ortaya çıktı.

ZONGULDAK - Kozlu Beldesi’nde dün öğle saatlerinde 155 Polis İmdat hattını arayan Z.G., para anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı arkadaşı E.İ.’yi öldürüp denize attığını söyledi. Z.G. gözaltına alınırken, cesedi attığını söylediği yerde polis arama yaptı. Deniz Polisi ekibinin Balıkçı Barınağı mevkiinde denizde yaptığı aramada ceset bulunamadı.

Cinayet iddiasıyla ilgili Z.G.’nin ihbarı dışında bir bulguya rastlamayan polis, Z.G.’nin öldürdüğünü söylediği E.İ.’ye de telefonla ulaştı. Gözaltına alınan Z.G. ifadesinde, çalışmak için Mardin’den geldiğini söyleyerek, "1 yıldır inşaatlarda çalışıyorum. Ancak para birikteremedim. Babam da benden para istedi, bunalıma girmiştim. Babama ’mağdur’ olduğumu hissettirmek için böyle bir yalan uydurdum. Pişmanım" dedi.

Hakkında, ’ suç uydurmak’tan işlem yapılan Z.G.’ye, üzerinde bulunan bıçak ve kurusıkı tabanca için de Kabahatlar Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince 600 lira idari para cezası verildi. Z.G., serbest bırakıldı.

DHA - Gürkay GÜNDOĞAN


  ETİKETLER:

  Cinayet

  ,

  ZONGULDAK

  ,

  Para

  ,

  suç

  ,

  lira