İnşaatta göçük: Bir işçi hayatını kaybetti

İSTANBUL - Sarıyer’deki bir inşaat alanında toprak kayması sonucu göçük meydana geldi. Göçük altında kalan bir kişinin cesedi çıkartıldı.
Çayırbaşı Stadı’nın karşısındaki bir kooperatife ait inşaatın kanalizasyon kazısı sırasında meydana gelen göçüğün altında kalan kişinin cesedine itfaiye ekipleri, yaklaşık 1.5 saatlik çalışmanın ardından ulaştı. Türkmenistan uyruklu olduğu öğrenilen, 30-35 yaşlarındaki kişinin cesedi İstinye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kanalizasyon çalışması sırasında
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yaptığı açıklamada, kötü bir olayla karşı karşıya kaldıklarını  kaydederek, “Sitenin kanalizasyon çalışması sırasında en derin yerde, dolgu toprak içinde bağlantı  yapılırken zeminin de kötü olması nedeniyle toprak kayması olmuş. Burada bir insan hayatını kaybettiği için üzgünüz. İş güvenliği önlemlerinin artırılması gerekiyor. Önlem alınsaydı böyle bir şey olmazdı” dedi.
Bu arada, soruşturma başlatan polis, sitenin şantiye şefi ve ilgili bir kişi, ifadelerine başvurulmak üzere polis merkezine götürdü .(Radikal)