İnşaatta tiner alev alınca...

Buldan ilçesinde önceki gün bir inşaatta parkelere cila atıldığı sırada patlama oldu. Yaralanan üç gençten üniversite öğrencisi Ersin Akın hastanede hayatını kaybetti.

DENİZLİ - Buldan ilçesinde önceki gün bir inşaatta parkelere cila atıldığı sırada patlama oldu. Yaralanan üç gençten üniversite öğrencisi Ersin Akın hastanede hayatını kaybetti.
Yenilahalle'de Mahmut Demir'e ait inşaatta yevmiye karşılığında parkelere cila atan üç öğrenci çalışırken şiddetli bir patlama meydana geldi. Cilada kullanılan tinerin buharlaşması ve yakılan bir sigaranın patlamaya yol açmış olabileceği belirtildi.
Patlamada Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksekokulu ikinci sınıf öğrencileri Ersin Akın ve Sezer Sarıyer ile Buldan Ticaret Lisesi öğrencisi İbrahim Döker yanarak ağır yaralandı. Öğrenciler Denizli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Yanık ünitesi yoktu
Üç genç, vücutlarının büyük bölümü yandığı için İzmir'e sevk edilmek istendi, ancak İzmir'deki yanık ünitesi olan hastaneler boş yatakları olmadığını belirterek sevki kabul etmedi. Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci'nin devreye girmesiyle öğrenciler yanık ünitesi olmayan Pamukkale
Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevkedildi. Tedavi altına alınan öğrencilerden 19 yaşındaki Ersin Akın tüm müdahallelere rağmen kurtarılamadı.
Denizli'de bulunan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, olayla ilgili kendisine yöneltilen soru üzerine, "Yanık çok önemli bir sorun. Pamukkale Devlet Hastanesi'ne en kısa zamanda yanık ünitesi açılmalı" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7538107538100

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.