İnsanlar için tazminat yok

Damacana suyunda çiğnenmiş bir sakız görünce soluğu mahkemede alan vatandaşın, tazminat talebi reddedildi. Mahkeme Adana'da büfe işleten Metin Gülmez'e "Kapağı açıp suyu içmediğinize göre...

ADANA - Damacana suyunda çiğnenmiş bir sakız görünce soluğu mahkemede alan vatandaşın, tazminat talebi reddedildi. Mahkeme Adana'da büfe işleten Metin Gülmez'e "Kapağı açıp suyu içmediğinize göre bir zarar görmüş olmanız söz konusu olamaz" karşılığını verdi. Uluslararası bir firmaya ait su şişesinde sakız görünce maddi manevi 10 bin YTL tazminat isteyen Gülmez, avukatı aracılığıyla temyize başvurdu.
Adana 1. Tüketici Mahkemesi'nde dava açmadan önce kapağın açılmamış ve orijinal olduğunu tespit ettirdiklerini vurgulayan avukat Mehmet Ali Akgül şaşkın: "Kapak açılmadığı için sakızlı su içilmedi, bir zarar oluşmadı denilerek davamız reddedildi. Kapak açılmış olsaydı sakızı siz attınız diyebilirlerdi. Önemli olan uluslararası faaliyet gösteren bir şirketin insan sağlığına ne kadar önem verdiği. Davalı şirket, müvekkilimden bir kez bile özür dilememiş, hatta 'içmemişsin' diyerek suyun parasını iade etmemiştir. Müvekkilin sağlık hakkına tecavüz etmiştir."