İnsanlık kartopu oldu, eridi!

İnsanlık kartopu oldu, eridi!
İnsanlık kartopu oldu, eridi!

Anne Meryem Özdağ, 11 yaşında hayatını kaybeden oğluna böyle veda etti.

Yusuf arkadaşlarıyla karda oynarken, attığı bir kartopu taksiye geldi. Şoförün taksisiyle kovaladığı Yusuf'a başka bir araç çarptı. Yusuf öldü.
Haber: ÇAĞATAY KENARLI / Arşivi

İstanbul Küçükçekmece’de arkadaşlarıyla kartopu oynadığı sırada taksiye isabet eden kartopu yüzünden, taksi şoförü tarafından kovalanan 11 yaşındaki Yusuf Salih Özdağ, kaçtığı E-5 Karayolu’nda başka bir aracın çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybetti. Çocuğu kovalayan taksici ve çarpan araç sürücüsü olay yerinden kaçtı.
Kaza, E-5 Karayolu Sefaköy Teyfikbey Mahallesi Küçükçekmece istikametinde önceki akşam saat 21.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre arkadaşlarıyla kartopu oynayan 11 yaşındaki Yusuf Salih Özdağ’ın arkadaşına attığı kartopu, yanlışlıkla bir taksiye isabet etti. Öfkelenen taksi sürücü aracıyla ters yönde ilerleyerek Yusuf’u kovalamaya başladı. Taksi sürücüsünden kaçan Yusuf, yan yoldan bariyerlerin üzerinden atlayarak E-5 Karayolu’na fırladı. Yolun en sol şeridine kadar koşan Yusuf, Avcılar istikametine ilerleyen bir aracın altında kaldı. Yusuf’u kovalayan taksi şoförü ve plakası henüz belirlenemeyen aracın sürücüsü olay yerinden kaçtı.
Yoldan geçen diğer sürücülerin haber vermesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri Yusuf’un hayatını kaybettiğini belirledi. Yusuf Salih Özdağ’ın cansız bedeni savcının talimatıyla Özel Doğan Hastanesi’ne kaldırıldıktan sonra dün memleketi Sinop’a uğurlandı.

Amca: Ben de şoförüm...

Ölen Yusuf’un amcası Ramazan Özdağ, kendisinin de şoför olduğunu belirterek, “Çocuklar kartopu oynarken taksiye kartopu geliyor. Oradan taksici Yusuf’u arabayla kovalamaya başlıyor. Taksi tersten otelin önüne kadar geliyor. O sırada yeğenim kendisini karşıya atıyor. Taksici de olay yerinden kaçıyor. Bir kartopu için canımız gitti. Trafikte benim de aracıma kartopu atıyorlar, ama ben aracımla kimseyi kovalamıyorum, çocuktur onlar” dedi.
Polis ekipleri meydana gelen kazayla ilgili olarak soruşturma başlatırken, Yusuf’u kovalayan taksi şoförü ve çarpan aracın sürücüsünü tespit etmek için yol kenarında bulunan işyerlerinin ve bir otelin E-5 Karayolu’nu gören kameralarını incelemeye aldı.