İnternet arkadaşlığı ölümle bitti

Aydın'ın Didim ilçesinde, 38 yaşındaki K.H. kendisinin ve eşinin internet mesaj adreslerinin şifrelerini kırarak bu adreslere kayıtlı kişilere hakaret içeren mesajlar gönderen 29 yaşındaki Mehmet Melih Aslan'ı beş el ateş ederek öldürdü.

AYDIN - Aydın'ın Didim ilçesinde, 38 yaşındaki K.H. kendisinin ve eşinin internet mesaj adreslerinin şifrelerini kırarak bu adreslere kayıtlı kişilere hakaret içeren mesajlar gönderen 29 yaşındaki Mehmet Melih Aslan'ı beş el ateş ederek öldürdü. Olay önceki gün Atatürk Bulvarı üzerindeki Alo 24 isimli restoranın önünde meydana geldi. Aslan ve K.H. arasında çıkan tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. K.H. motosikletine binerek olay yerinden kaçmaya çalışan Aslan'ı, beş el ateş ederek vurdu. Aslan, olay yerinde hayatını kaybetti. K.H. olay yerinde ruhsatsız Glock marka tabancayla yakalandı. Didim Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan
açıklamada, "Şüpheli ve maktulün dört ay önce internette bir sohbet odasında tanışarak arkadaş oldukları ve daha sonra arkadaşlıklarının bozulduğunun öğrenildiği" ifade edildi. Açıklamada, arkadaşlığın bozulması üzerine Aslan'ın, zanlı K.H ve eşine ait internet mesaj adreslerinin şifrelerini kırarak, bu adreslerde bulunan kişilere hakaret içeren mesajlar atması üzerine, "zanlının eşi ile boşanma aşamasına gelmesi sonucu olayı gerçekleştirdiğinin anlaşıldığı" kaydedildi.