İnternet fenomeninin katilleri Gürcistan'da yakalandı

İnternet fenomeninin katilleri Gürcistan'da yakalandı
İnternet fenomeninin katilleri Gürcistan'da yakalandı
Sarıyer'de geçtiğimiz Ekim ayında Ferdi Özmen'i aracından silah zoruyla indirerek öldürmek suçundan aranan zanlılar S.F. ve Y.Y., sahte kimlikle kaçtıkları Gürcistan'da yakalandı. Gürcistan ile interpol aracılığı ile yapılan yazışmaların ardından, şüpheliler İstanbul'a getirilerek sorgulanacak.

RADİKAL - İstinye Marina’da 24 Ekim 2014 günü meydana gelen olayda Ferdi Özmen silahlı saldırıya uğramıştı. Özmen, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.


Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olaydan sonra başlatılan soruşturmada, polis şüphelileri yakalamak için harekete geçerken, görgü tanıkları ile yapılan görüşmeler sonucu zanlıların kimlikleri tespit edildi. Şüphelileri yakalamak için onlarca adrese baskın yapıldı, ancak zanlılar bulunamadı.

GÜRCİSTAN’A KAÇMIŞLAR

Araştırma sonucunda, şüphelilerin sahte kimlikle Gürcistan’a kaçtığı belirlendi. Polis daha sonra zanlıların Gürcistan’daki yerlerini belirledi. İnterpol aracılığı ile Gürcistan polisiyle bilgilerin paylaşılması sonucunda şüpheliler gözaltına alındı.

Gürcistan ile yapılan yazışmaların tamamlanmasının ardından şüphelilerin İstanbul’a getirileceği ve Cinayet Büro Amirliği’nde sorgulanacağı öğrenildi.

Yetkililer, cinayetin kesin sebebinin ifadelerin alınmasının ardından ortaya çıkacağını söylediler.
DHA-Ali AKSOYER


  ETİKETLER:

  Cinayet

  ,

  İstanbul

  ,

  baskın