'İnternetsiz bir okul olmayacak'

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yıl sonuna kadar mezralar ve birleştirilmiş sınıflar dışında bütün okullarda internet bağlantısının gerçekleşmiş olacağını açıkladı.

İZMİR - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yıl sonuna kadar mezralar ve birleştirilmiş sınıflar dışında bütün okullarda internet bağlantısının gerçekleşmiş olacağını açıkladı.
Çelik, dün Buca'da, eski devlet bakanlarından Işılay Saygın'ın annesi merhume Fatma Saygın adına yaptırdığı liseyi açtı. Siirt'in Eruh ilçesine yaptığı bir ziyarette okulların internet bağlantısı olduğunu gördüğünü belirten Çelik, "Yıl sonuna kadar mezralar ve birleştirilmiş sınıflar dışında tüm okullarda internet bağlantısı gerçekleşmiş olacak. Okulların sanal kütüphanesi olacak.
5 Haziran'da 'Her Okula Bilgisayar Kampanyası' başlatılacak.
İşadamları, hayırseverler ve devletin kaynakları bir araya getirilecek" diye konuştu.
Çelik, göreve geldiğinden bu yana yapılan derslik sayısının da 50 bini aştığını kaydetti. Norveç'in Bergen kentinde katıldığı bir toplantıda, dünyada eğitimin standardizasyonu olması görüşünün gündeme geldiğini belirten Çelik, 2010 yılında İzmir'den alınan bir diplomanın Avrupa'da da geçerli olması için bir standart birliği oluşturmak için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.


    http://www.radikal.com.tr/7473107473100

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.