İnternette chat yapıyor diye eşinin boğazını kesti

İnternette chat yapıyor diye eşinin boğazını kesti
İnternette chat yapıyor diye eşinin boğazını kesti

Kütahya?daki olayda eşi Esra Ulu?yu boğazından bıçaklayan Erhan Ulu, cinayetin ardından yakalandı. FOTOĞRAFLAR: DHA

24 yaşındaki kadın, gece kavga ettiği kocasından kaçıp iki yaşındaki çocuğuyla camiye sığındı ancak ölümden kurtulamadı. Vahşetin gerekçesi, internette chat...
Haber: OĞUZHAN KILIÇ / Arşivi

KÜTAHYA - İnternette chat, Kütahya’da vahşi bir cinayetle sonuçlandı.  29 yaşındaki Erhan Ulu gece eve geldiğinde internette chat yaptığını öne sürdüğü eşi 24 yaşındaki Esra Ulu ile tartıştı. Öfkeli koca dışarı çıkıp cami avlusuna kaçan eşini burada iki yaşındaki çocuğunun gözleri önünde boğazından bıçaklayarak öldürdü.

Çocuğun gözü önünde
Balıklı Mahallesi Balıklı Caddesi’nde gece saat 00.30’da meydana gelen olayda, iddiaya göre Erhan Ulu, eve geldiğinde kendisi gibi porselen fabrikasında işçi olarak çalışan eşi Esra Ulu’yu internette bir kişiyle chat yaparken gördü. Çıkan tartışmanın ardından Esra Ulu iki yaşındaki oğlunu alıp dışarı çıktı. Tartışma sokakta da devam etti. Erhan Ulu, evlerinin yakınındaki Balıklı Camii avlusuna kucağında çocuğu ile birlikte giden eşine bıçakla saldırdı. Genç kadın boğazından bıçakla yaralandı. Erhan Ulu eşini kanlar içinde bırakarak kaçtı.

Sabaha karşı yakalandı
Vatandaşların durumu bildirmesinin ardından gelen 112 ambulansındaki sağlık görevlilerinin müdahalesine rağmen, Esra Ulu olay yerinde öldü. Ulu çiftinin küçük çocukları ise polis merkezine götürüldü.
Olaydan sonra kaçan Erhan Ulu sabaha karşı polisler tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Polis, evde bulunan bilgisayarı incelemeye aldı, soruşturma sürüyor.

‘Ağlama sesi yerini belli etti’
Görgü tanıkları polislere, olay gecesi Esra Ulu’nun kucağında çocuğuyla birlikte koşarak evinden çıkıp 20 metre mesafedeki Balıklı Camii avlusuna girdiğini söyleyerek, “Kadın saklanmak için cami avlusuna girdi. Kucağındaki çocuğu ağlayınca kadının saklandığı yer belli oldu. Eşi cami avlusunda kadını görüp onu bıçakladı” dedi.
Bazı görgü tanıkları ise olayı “Kadın kucağında çocuğuyla evden dışarı çıktı. Arkasından da eşi dışarı çıkmıştı. Tartışmaları cami avlusunda da sürdü. Erkek kadını bıçakladı. O sırada çocuk ağladı. Erkek de ağlayan çocuğunu ve kanlar içindeki eşini cami avlusunda bırakıp kaçtı” diye anlattı.
Türkiye’deki koca şiddeti kurbanları arasına katılan Esra Ulu’nun cesedi, otopsi için Kütahya Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Babasının çalıştığı cami
Yakınları, Esra Ulu’nun avlusunda öldürüldüğü Balıklı Camii ’nde babası Şuayip Özdemir’in daha önce imamlık yaptığını söyleyerek, “Kızı, babasının yıllarca imamlık yaptığı caminin avlusunda öldürüldü” dedi.
Bu arada genç kadının babası Şuayip Özdemir’in polis merkezine giderek torunu Yusuf Ulu’yu alıp evine götürdüğü belirtildi.