İnternette çıplak tuzak

İki kız arkadaşının çıplak görüntülerini kullanıp internette erkekleri tuzağa düşüren zanlı yakalandı. Görüntülere kanıp kendileri de soyunan kurbanların bazıları avukat ve doktor.
Haber: TAYLAN YILDIRIM / Arşivi

İZMİR - İki kız arkadaşının çıplak görüntülerini kullanıp, internette chat yaparken soyunmaya ikna ettiği erkeklere daha sora çıplak görüntüleriyle şantaj yapan 32 yaşındaki B.P. yakalandı. Birçok erkeği bu şekilde tuzağa düşüren B.P.'nin evinde, iki kıza tecavüz ederken çekilmiş kendi görüntüleri de bulundu.
İzmir'de görevli adı açıklanmayan bir astsubay, geçen hafta polise başvurdu. Astsubay internette chat yaptığı bir kadının web kamera aracılığıyla karşılıklı soyunmayı teklif ettiğini, kabul etmesinin ardından da çekilen çıplak görüntüleriyle kendisine şantaj yapıldığını anlattı. Harekete geçen polis, chat yapılan adresten internet sitesi yöneticisinin IP numarasını tespit etti.
Hemşire ve huzurevi çalışanı
Geçen cuma günü sabaha karşı yapılan operasyonda, bir avukatlık bürosunda icra işlemlerini takip eden B.P. ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli 22 yaşındaki hemşire E.E. ve Narlıdere'deki bir huzurevinde çalışan 29 yaşındaki A.Ö. gözaltına alındı. Zanlıların evlerinde, aralarında astsubayın da bulunduğu kişilerin görüntülerinin yer aldığı yaklaşık 200 CD ele geçirildi. Şebekenin mağdurları arasında avukat, doktor ve askerlerin de bulunduğu ortaya çıktı.
E.E. ve A.Ö.'nün internette MSN üzerinden bağlantı kurdukları erkekleri soyunmaya davet ettiği, elde edilen görüntülerle şantaj yapıldığı belirlendi. CD'lerde B.P.'ye ait tecavüz görüntüleri de bulundu.
Gözaltına alınan zanlıların operasyonun yapıldığı gün çıplak görüntüleri pazarlamayı planladıkları ortaya çıktı. Ücret karşılığında web kamera aracılığıyla striptiz yapan hemşire E.E.'nin kurdukları yeni sitede buldukları kızlarla B.P.'nin de girişimleriyle 10 dakikası 40 YTL'den 'hizmet vermeyi' planladıkları öğrenildi.
Zanlılardan A.Ö.'yü savcılık bıraktı. Tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen E.E. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı, B.P. ise tutuklandı.