İnternette örgütlenip barınakta buluştular

İnternette örgütlenip barınakta buluştular
İnternette örgütlenip barınakta buluştular

İnternet aracılığıyla buluşan hayvanseverler, 3 bin köpeğin bulunduğu Gölbaşı Barınağı?ndaydı. FOTOĞRAF: AYŞE TÜRKMEZ / DHA

ANKARA - İnternetten örgütlenen başkentli hayvanseverler, dün yaklaşık 3 bin köpeğin bulunduğu Gölbaşı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeydi.
İnternet Hayvanseverler Grubu, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencileri, çeşitli derneklerin temsilcileriyle birlikte onlarca  hayvansever, Gölbaşı’ndaki, Meliha Yılmaz Doğal Hayatı Koruma Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Gölbaşı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne giderek getirdikleri yiyecekleri köpeklere yedirdi. Köpeklerin düzenli olarak bakımlarının yapıldığını belirten Meliha Yılmaz Doğal Hayatı Koruma Vakfı Başkanı Mine Eren, kış bakımı için acil çakıla ve talaşa ihtiyaçları olduğunu belirterek, “Daha önceki yıllarda barınakta harcanması için Gölbaşı Belediyesi 30 bin lira yardım gönderiyordu. 2009 yılından itibaren bu yardım kesildi.  Umutla barınak şartlarının iyileştirileceğini ve daha fazla yardım edileceğini bekliyoruz.  Hayvanseverler kendi aralarında internet yazışmalarıyla kurdukları gruplarla barınağa destek vermeye, yiyecek yardımı ve diğer ihtiyaçlarımızı karşılamaya çalışıyorlar. Tüm ziyaret edenlere çok teşekkür ederim” diye konuştu. (dha)