İnternette pornolu dolandırıcılık

Pop müzik sanatçısı Tarkan'ın amcasının oğlu Mehmet Tevetoğlu, 'internet üzerinden dolandırıcılık yaptığı' iddiasıyla tutuklandı.

ANTALYA - Pop müzik sanatçısı Tarkan'ın amcasının oğlu Mehmet Tevetoğlu, 'internet üzerinden dolandırıcılık yaptığı' iddiasıyla tutuklandı.
Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ihbar üzerine, yaklaşık 20 gün önce İstanbul'dan gelen ve Tarkan'ın amcası Fazlı Tevetoğlu'nun oğlu 30 yaşındaki Mehmet Tevetoğlu'nun da aralarında olduğu üç kişiyi yakalamak üzere operasyon başlattı. Tevetoğlu, İstanbul'a dönmek isterken otogarda yakalandı. Tevetoğlu, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. M.S. ve H.Y. adlı iki kişinin ise arandığı bildirildi. Bu kişilerin, manken Gamze Özçelik'in görüntülerinin yer aldığı dosyaları gönderdikleri internet kullanıcılarının bilgisayarlarına bağlanarak, özel bilgilerine ulaştığı öne sürüldü.
Eski sabıkalı
Tevetoğlu ve iki arkadaşının daha sonra da bu kişilerin banka hesaplarındaki paraları kendi hesaplarına aktardığı kaydedildi. Kaleiçi'ndeki bir internet kafeyi kullanan zanlıların bu yolla bugüne kadar 20 kişiyi dolandırdığı ve yaklaşık 150 bin YTL'yi kendi hesaplarına aktardığı belirlendi. Üzerinden Sinan Tevetoğlu'na ait kimlik çıkan Tevetoğlu'nun, yedi ayrı bilişim suçundan, 2002'de 13 ay cezaevinde yattığı belirtildi.