İnternetten isyan etti, dayakçı sevgili yakalandı

İnternetten isyan etti, dayakçı sevgili yakalandı
İnternetten isyan etti, dayakçı sevgili yakalandı
Şiddet uyguladığı için eski sevgilisi hakkında 8 kez şikayette bulunan ancak sonuç alamayan son çare olarak sesini internet üzerinden duyurmayı denedi. Bunun üzerine harekete geçen yetkililer, Serdar D. gözaltına aldı. Eski sevgili mahkemece tutuklandı.

RADİKAL - Kendisini darp eden eski sevgilisini pek çok kez şikâyet etmesine rağmen bir netice alamayan Kürba Yılmaz’ın, son çare olarak isyanını internetten duyurması yetkilileri harekete geçirdi. Şüpheli Serdar D. jandarma tarafından gözaltına alındı. Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı jandarma ekipleri, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü’nde görevli 2 personel, Antalya Barosu Alanya Kadın Hakları Kurulu Başkanı ve Çağdaş Hukukçular Derneği Alanya Şubesi Yönetim Kurulu üyesi avukat Halime Şenli ve beraberindeki bir grup avukat, Alanya’da eski sevgilisinden şiddet gördüğünü iddia eden Kübra Yılmaz’ın evine gitti.

Yapılan görüşmenin ardından Yılmaz, jandarma ve avukatlar Alanya Adliyesi’ne gitmek üzere sivil araçlarla yola çıktı. Bu sırada Kübra Yılmaz, evin yaklaşık 300 metre uzağında, kendisine şiddet uyguladığını öne sürdüğü Serdar D.’nin çalıştığı bir tur şirketine ait minibüsü gördü.

Yılmaz’ın uyarısı üzerine duran jandarma ekipleri, park halindeki minibüsün yanına gitti. Serdar D.’nin de minibüsün yakınlarındaki bir bankta oturduğunu gören jandarma, şüpheliyi gözaltına aldı.

Mahmutlar Jandarma Karakolu’na götürülen Serdar D. sorguya alındı. Serdar D.’nin Şanlıurfa’da bir olaya karışmaktan denetimli serbestlikten yararlandığı kaydedildi. Kübra Yılmaz ise jandarma ve avukatlarla birlikte olayla ilgili suç duyurusunda bulunmak üzere Alanya Adliyesi’ne geldi.

'KATİLİMİ BİLİN...'

Kübra Yılmaz, blog sayfasında paylaşımlarıyla eski sevgilisinden gördüğü şiddeti ve çaresizliğini paylaştı: "Bu yazıyı buraya yazmamın bir ikinci nedeni ise eğer bugün evden dışarı markete giderken, sokakta öldürülürsem ya da yine darp edilirsem ve eve gelemeden, morga gidersem, beni öldüren katilimi bilin, çünkü defalarca gittiğim jandarma karakolu beni ciddiye almadı ve bana yardım etmedi."

KAYMAKAMLIK AÇIKLAMA YAPTI

Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, basında çıkan haberlerin ardından konuyla ilgili İlçe Jandarma Komutanlığı’na olayın bir an önce aydınlatılması için talimat verdiğini söyledi. Kaymakam Tanrıseven’in yaptığı yazılı açıklamada, Kübra Yılmaz’ın Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanlığı’na 20- 28 Haziran, 3, 18, 30 Temmuz, 4, 8 ve 27 Ağustos 2015 tarihli toplam 8 şikayette bulunduğu, bu şikayetlerle ilgili adli işlem yapıldığı duyuruldu.

(Kübra Yılmaz, gördüğü şiddeti güvenlik kamerası görüntüleri ve fotoğraflarla kendi bloğunda anlattı)
Açıklamada, 28 Haziran’da Kübra Yılmaz tarafından yapılan şikayet sonrasında ’kasten yaralama’ suçundan hakkında işlem yapılan Serdar D.’ye 1 ay süreyle Kübra Yılmaz’ın kendisine ve ikametgahına yaklaşmama cezası verildiği kaydedildi. Açıklamada ayrıca, bu kararın Aile Mahkemesi tarafından 1 Temmuz 2015 tarihinde onaylanarak uygulamaya başlandığı vurgulandı. Kaymakam Tanrıseven’in açıklamasında, ayrıca konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiği vurgulanarak, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’ne Kübra Yılmaz’a gerekli psikolojik desteğin sağlanması talimatını verildiği aktarıldı. 

'ADAM YARALAMA' SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Kübra Yılmaz'ın kendisine şiddet uyguladığını iddia ettiği eski sevgilisi Serdar D., savcılıktaki ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece 'adam yaralama ve darp' suçlarından tutuklandı.

DHA