İntihar etmek için İncirlik üssüne girdi, ortalığı birbirine kattı

İntihar etmek için İncirlik üssüne girdi, ortalığı birbirine kattı
İntihar etmek için İncirlik üssüne girdi, ortalığı birbirine kattı
Adana'da anne ve babasının ölümü üzerine depresyona girdiği belirtilen Hacettepe Üniversitesi araştırma görevlisi bir kişi, kendisini öldürtmek için tel örgütlerini makasla kestiği İncirlik Hava Üssü'ne girdi.


Alınan bilgiye göre, Hacettepe Üniversitesi araştırma görevlisi A.M.G. (37), kendisini öldürtmek amacıyla geçen cuma günü Ankara’dan Adana’ya geldi.
Bir gün otelde kaldıktan sonra internet kafede İncirlik Hava Üssü’nün bulunduğu yeri öğrenen, daha sonra hırdavatçıdan 1 adet tel kesme makinesi, tornavida ve bir adet eldiven alan A.M.G, 18 Temmuz Cumartesi akşam saatlerinde Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde kendisine ait elbiseler bulunan valizi çöpe attı, nüfus cüzdanını yırttı ve kendi adına kayıtlı SIM kartını da kırdı.
Gözlem yaptıktan bir süre sonra nöbetçi kulübesinden uzak bir noktadan tel örgüyü keserek Hava Üssü’ne giriş yapan, ikinci tel örgüyü de kesip pist kenarında kapısı açık olan uçağa tırmanıp etrafı gözetleyen zanlı, 19 Temmuz Pazar günü sabah 05.30 sıralarında, kendisini gören 5 ABD askerinin ateş etmelerini sağlamak için "yaklaşmayın çantamda bomba var" diye bağırarak üzerlerine koştu.
Kendisine inanmayan ABD askerlerinden birinin, elindeki tornavidayla yaralanmasına neden olduktan sonra etkisiz hale getirilen ve daha sonra Türk askeri yetkililerine teslim edilen A.M.G, daha sonra Sarıçam Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü.
ABD’li askerler tarafından etkisiz hale getirilmek istenirken kafasından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığını belirten A.M.G’nin "Amacım kendimi öldürtmekti. Yaklaşık 7 yıl önce annem ve babam öldü. Bu olayın etkisiyle bir yıl kadar depresyon ilacı kullandım. Benim bu olaydan dolayı herhangi bir örgüt bağlantım da yok. Bu olayı kendi irademle yaptım. Bir daha yapmak istemiyorum" dediği öğrenildi.
Polisteki sorgulamasının ardından Adliyeye sevk edilen A.M.G, Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadesinin alınmasından ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.