İntihar ortaya çıktı sanık müebbetten kurtuldu

Birlikte yaşadığı 22 yaşındaki Selver Yazar'ı öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbetle yargılanan 27 yaşındaki Sercan Naç, olayın intihar olduğu anlaşılınca beraat etti.

İZMİR - Birlikte yaşadığı 22 yaşındaki Selver Yazar'ı öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbetle yargılanan 27 yaşındaki Sercan Naç, olayın intihar olduğu anlaşılınca beraat etti.
Olay 1 Kasım 2005'te saat 07.00 sıralarında Şirinyer'deki evde meydana geldi. 'Adam yaralamak' ve 'uyuşturucu kullanmak' gibi suçlardan sabıkalı Sercan Naç, birahanede çalışan bir çocuk annesi Selver Yazar'ın evine gitti. Kapının açılmaması üzerine kapıyı kırıp içeri giren Naç, Yazar'ı göğüsünden vurulmuş olarak buldu. Naç'ın ihbarı üzerine olay yerine gelen polis, ruhsatsız bir tabanca ele geçirdi. Polis, tabancanın sahibi olan Naç'ı gözaltına aldı. İfadesinde Yazar'ı öldürmediğini belirten Naç, adliyede tutuklandı.
İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde Naç hakkında 'kasten adam öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, 'ruhsatsız tabanca bulundurmak' suçundan da bir yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. İki yıldır tutuklu olan Naç'ın son duruşması geçen hafta yapıldı. Adli Tıp'ın gönderdiği raporu, mahkeme başkanı Turgut Yıldırım, okudu. Yıldırım, raporda, "Kanepe üzerinde maktulenin ölü bulunduğu pozisyonun, tabancanın ve boş kovanın bulunduğu yerlerin intihar ile uyumlu oldukları tespit edilmiştir" denildiğini söyledi.
Mahkeme de Naç'ı adam öldürme suçundan beraat ettirdi. Ruhsatsız silah bulundurmak suçundan iki yıl hapis cezasına çarptırdı. Naç, yattığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edildi.