İntihardan şebeke çıktı

Üçüncü kattaki makam odasından atlayan Karamürsel Kaymakamı İsmail Aka'nın intiharının ardından yürütülen soruşturmada dört kişi tutuklandı.

KOCAELİ - Üçüncü kattaki makam odasından atlayan Karamürsel Kaymakamı İsmail Aka'nın intiharının ardından yürütülen soruşturmada dört kişi tutuklandı. Aka'nın intiharından iki gün önce Kocaeli Valisi Erdal Ata'ya dolandırıcılara para kaptırdığını söylediği ortaya çıktı.
Aka'nın ardında bıraktığı mektubu inceleyen savcılığın talimatıyla, ilçede birçok kişiden yasal olmayan yollardan para toplayıp, bunları borsa ve benzeri kaynaklarda çalıştırdıkları ileri sürülen kuaför Mehmet Özkaplan, kardeşi Ercan Özkaplan, petrolcülük yapan işadamları Hüseyin ve Orhan Gülbaş ile Oktay Sağlam gözaltına alındı. 'Teşekkül halinde dolandırıcılık yapmak', 'Acı ve elem vermek suretiyle intihara teşvik' ve 'Evrakta sahtecilik'le suçlanan sanıklardan dördü tutuklanırken, Oktay Sağlam serbest bırakıldı.
Kocaeli Valisi Erdal Ata, Aka'nın, bu kişilerle bir çıkar ilişkisine girdiğini ve intihardan iki gün önce, başından geçenleri kendisine anlattığını belirterek "Soruşturma başlatmıştık" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7341117341110

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.