İntiharı engellemeye giden polisin çarptığı yaya öldü!

İntiharı engellemeye giden polisin çarptığı yaya öldü!
İntiharı engellemeye giden polisin çarptığı yaya öldü!
Bursa'da psikolojik sorunları nedeniyle evini yakmak tehdidiyle kendisini odaya kilitleyen kişiyi ikna etmek için olay yerine giden polis ekibinin çarptığı yaya hayatını kaybetti.

RADİKAL - Merkez Osmangazi İlçesi Küçükbalıklı Mahallesi Tezcan Sokak'ta psikolojik sorunları olduğu ve son zamanlarda ilaçlarını kullanmadığı öğrenilen 31 yaşındaki Mehmet İbrahimbaş, annesi Havva İbrahimbaş ve ablası Melisa Sarı'yı bıçak zoruyla oturduğu binanın 2'nci katındaki salona, kendisini de evin bir odasına kilitledi. Elindeki bıçakla evin penceresinden tehditler savurarak bulunduğu odayı yakma tehdidinde bulunan ve elindeki bıçakla kendine zaarar veren İbrahimbaş'ı görenler durumu 155 polis imdat hattına bildirdi. İhbar üzerine birçok bölgeden olay yerine polisler sevk edildi.

İKNA ETMEK İÇİN GELİRKEN KAZA YAPTI

Mehmet İbrahimbaş'ı ikna etmek için olay yerine hareket eden polis memuru B.A. yönetimindeki ekip aracı, Yeni Yalova Yolu Beşyol kavşağında, yaya yolunun 30 metre ilerisinden karşıdan karşıya geçmeye çalışan 53 yaşındaki Muzaffer Tanıyan'a çarptı. Kazayı yapan B.A., 112 acil servis ekiplerini arayarak ambulans istedi. Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri, Tanıyan'ın olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan incelemede aydınlatma ışıklarının çalışmamasının kazaya neden olduğu belirtildi.

Bu arada ailesini ve kendisini ayrı odalara kilitleyip eve yakmakla tehdit eden İbrahimbaş'ı ikna etmek için olay yerine giden diğer polis memurlarının 1 saatlik çabası sonuç vermedi. Bunun üzerine itfaiye ve sağlık ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekiplerinin kırdığı kapıdan giren polisler, psikolojik sorunları bulunan ve bir süredir ilaçlarını kullanmadığı belirtiln İbrahimbaş'ı etkisiz hale getirdi. İbrahimbaş'ın annesi ile kız kardeşini de kilitlli bulundukları odadan kurtarıldı. Elindeki bıçakla kolunu kesen İbrahimbaş ise sağlık ekiplerinin yaptığı müdanalenin ardından Muradiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. (Mehmet İNAN- Hüseyin TÜCCAR/BURSA/DHA)