İntikam dehşeti: Dört ölü

Ödemiş'te öldürülen akrabasının intikamı için silaha sarılan Kadir Aydın dehşet saçtı. Dört kişiyi pompalı tüfekle öldüren Aydın sonra teslim oldu.

İZMİR - Ödemiş'te öldürülen akrabasının intikamı için silaha sarılan Kadir Aydın dehşet saçtı. Dört kişiyi pompalı tüfekle öldüren Aydın sonra teslim oldu.
Ödemiş'in Kaymakçı beldesine bağlı Uzundere Köyü'nde oturan Hasan Dönmez, 1.5 yıl önce tarla tapusunu kaybettiği gerekçesiyle eşi Sevgi Dönmez'i döverek evden kovdu. Bunun üzerine genç kadının ağabeyi 32 yaşındaki Hasan Gökçe, Hasan Dönmez'i köy meydanında çıkan tartışma sırasında tabancayla öldürdü.
Olaydan sonra sekiz ay tutuklu kalan Hasan Gökçe, yedi ay önce 'nefsi müdafaa' gerekçesiyle tahliye edildi ve köyüne döndü.
Bunun üzerine Dönmez'in 51 yaşındaki akrabası Kadir Aydın, intikam planları yapmaya başladı. Aydın, dün Hasan Gökçe'nin ağabeyi 37 yaşındaki Süleyman Gökçe, kuzenleri 38 yaşındaki Nurettin Gökçe ve 32 yaşındaki Ercan Gökçe ile birlikte Kaymakçı beldesine gittiğini öğrenince harekete geçti. Aydın, ilk olarak belde girişinde motosikletle kendisine yaklaşan Ercan Gökçe'ye pompalı tüfekle ateş etti. Hareket halindeki motosiklette başına isabet eden domdom kurşunlarıyla yere düşen Ercan Gökçe olay yerinde hayatını kaybetti.
Daha sonra belde merkezine giden Aydın, belediye binasının arkasındaki pazar yerinde bulunan kahvehanenin önündeki Süleyman Gökçe'yi ve içeride oturan kardeşi Hasan Gökçe ile kuzeni Nurettin Gökçe'yi başlarından vurarak öldürdü. Kahvedekilere amcasının intikamını aldığını söyleyen Aydın, Kaymakçı Jandarma Karakolu'na giderek teslim oldu. Bu sırada olay yerine 50 metre uzaklıktaki başka bir kahvede oturan Hasan-Süleyman Gökçe kardeşlerin babası İsmail Gökçe sesleri duyunca meraktan geldiği kahvehane önünde iki oğlunu da kanlar içinde buldu. Jandarmadaki ifadesinde suçunu itiraf eden Aydın, "Amcamın katilinin kısa sürede tahliye edilmesini içime sindiremedim" dedi. Olaydan sonra İzmir İl Jandarma Alay Komutanlığı'ndan gelen timler, belde merkezinde ve ailelerin oturduğu Uzundere Köyü'nde güvenlik önlemi aldı.


    http://www.radikal.com.tr/7674997674990

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.