İpek Yolu çöktü

İpek Yolu çöktü
İpek Yolu çöktü
Şırnak'ın Cizre İlçesi ile Mardin'in Nusaybin İlçesi'ni birbirine bağlayan tarihi İpek Yolu'nda, dün akşam aşırı yağmurlardan sonra yaklaşık 60 metrelik bölüm çöktü. İpek yolunda araç trafiği tek şeritten veriliyor

CİZRE - Günlük yaklaşık 10 bin aracığın gidiş- geliş yaptığı ve Türkiye 'nin Ortadoğu 'ya açılan Habur Gümrük Kapısı'na uzanan uluslararası ve tarihi İpek Yolu'nun, Şırnak'ın Cizre ve Mardin'in Nusaybin İlçesi arasındaki yaklaşık 6 metrelik bölümü dün akşamki aşırı yağmur nedeniyle çöktü. Çökmenin meydana geldiği anda, karayolunda herhangi bir aracın olmaması olası bir kazayı önlerken, bu akşam saatlerine kadar yolun onarımı ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmadı.

Çökmenin başladığı yerlerde trafik levhaları konulurken, geçişler bu bölümde tek şeritten veriliyor.(dha/ Ramazan İmrağ)


  http://www.radikal.com.tr/112109911210993

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ŞİDDETLİ YAĞIŞIN ÖLÇÜSÜ NEDİR? - Sedat Gürsel

  Şiddetli yağış.. Kabul de, m2'ye ne kadar yağmış? Samsun'da TOKİ'nin dereyatağına yaptığı evlerin bodrum katlarında 12 kişi öldüğü zaman da çok şiddetli yağış, afet filan dendi. O zaman m2'ye 65 kg. yağmur yağmıştı. Ardından Marmaris'de m2'ye 160 kg. yağmur yağdı, hiç kimse ölmediğinden midir nedir?, afet filan denmedi!... İpek Yolu'nda ise m2'ye ne kadar yağdığını bile bilmiyoruz. Çok yağmış. Bu ifade bile o kalitesiz yolu yapan mütteahhiti koruma amacı güdmüyor mu?

  Antipas - osmantan

  rumuzlu yorumcunun yazdıklarına yüzde yüz katılıyorum. İhale canavarları yedikleri haltın bedelini ödemediği sürece insan hayatı sudan ucuz, devlet parası yemeyenler domuz olmaya devam edeceklerdir.

  TEŞEKKÜR - Antipas

  Başta bu yolun projelerini hazırlayanlar olmak üzere, üstlenici olup inşaasını yapan müteahhit firmaya, kontrollüğünü üstlenip her aşamada titizlikle kontrolünü yapanlara, geçici ve/veya kesin kabulünü yapanlara ve tüm bu zevatı koruyup kollayarak yargı karşısına çıkarılmamaları için özveriyle çalışan idari, yargısal ve siyasal destekleyenlere ve seçim dönemlerinde 17 bin Km. bölünmüş yol yapmakla övünen Sn. Ulaştırma Bakanı' na ve Sn. Başbakanımıza şükranlarımı sunarım. Ülkemize kazandırdıkları eserlerle göğsümüzü gururla kabartıyorlar. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır...