iPhone 5S: Tüm dünyadan önce Artvin'de!

iPhone 5S: Tüm dünyadan önce Artvin'de!
iPhone 5S: Tüm dünyadan önce Artvin'de!
Artvin'de yapılan bir operasyonda Apple'ın 10 Eylül'de tanıtması beklenen yeni telefonu iPhone 5S'ler ele geçirildi

Artvin’in Hopa İlçesi Sarp Sınır Kapısı’nda, Gürcistan’dan giriş yapan bir minibüste 6 bin 990 sahte telefon ele geçirildi. Dünyada henüz piyasaya sürülmeyen ’iPhone 5S’ taklidi olan telefonların değerinin 3 milyon lira olduğu belirtildi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Gürcistan’dan Türkiye ’ye giriş yapmak üzere Sarp Gümrük Sahası’na gelen Gürcistan vatandaşı R.Z.’nin minibüsünü x-ray taramasından geçirdi. Detaylı inceleme sonrasında aracın arka kabininde 20 koli içerisinde 6 bin 990 sahte cep telefonu ile 725 cep telefonu yedek parçası ele geçirildi.
Yurda kaçak olarak sokulmaya çalışılan telefonların dünyada henüz piyasaya sürülmeyen Apple firmasının ’iPhone 5S’ telefonlarının sahtesi olduğu ve piyasa değerinin de 3 milyon lirayı bulduğu belirlendi. Telefonlara ve araca el konuldu, sürücü hakkında yasal işlem başlatıldı. (Ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/114730811473081

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Her seyin taklidi makbul! - Hercules25

  Ne oluyor anlamis degilim .Tekstilde bazi markalarin taklidi yapiliyor,Ama cep telefonunda ki taklitcilik nedir. Taklit cep telefonlarini gercek telefonmus gibi satiyorlar .Insanlara bunu yediriyorlar..Bu sahtecilik sadece bizdemi,degil her yerde var .Ama bizimki kadar yaygin degil..Bu kacakciya guzel bir ceza vereceksin birde insanlari bilinclendireceksin Sahte markaya verdigimiz parayla markasiz ürün alalam inanin sahtesinden daha fazla kullaniriz.Garantisi olmayan cep telefonuna verilen para Sokaga atilmis paradir! Ki bu Telefon dokunmatik ekranlli telefon ise..Telefona 2 milyar ver ve sadece telefon et.Baska özellik yükle yükleyebilirsen..