Irak'ta kaçırılan iki işçi İstanbul'a geldi

Irak'ta kaçırılan iki işçi İstanbul'a geldi
Irak'ta kaçırılan iki işçi İstanbul'a geldi
Irak'ta kaçırılan 18 Türk işçiden Necdet Yılmaz ve Ercan Özpilavcı serbest bırakıldıktan sonra bugün Türkiye'ye getirildiler.

RADİKAL - Bağdat'ın Sadr bölgesinde 2 Eylül'de bir Türk müteahhitlik firmasına bağlı çalışan 18 Türk işçi, kimliği belirlenemeyen üniformalı bir grup tarafından kaçırılmıştı. İşçilerden Necdet Yılmaz ve Ercan Özpilavcı serbest bırakıldıktan sonra bugün Türkiye 'ye getirildiler. İşçiler, Türk Hava Yolları'nın Basra- İstanbul seferini yapan uçağıyla saat 12.00'da yurda getirilen işçilerden Yılmaz gazetecilere, "İyi baktılar, iyiyiz. Diğer arkadaşlarımızın kurtarılmasını istiyoruz. Diğer arkadaşların sağlıkları çok iyi. Çok iyi davrandılar. Kurtulmaları için dua ediyoruz" dedi. Yılmaz, neden kaçırıldıklarına ilişkin bilgilerinin olmadığını söyleyerek, "O konuda herhangi bir açıklama yapmadılar " diye konuştu.

ARKADAŞIYLA VEDALAŞIP ANKARA 'YA GİTTİ

Necdet Yılmaz, Ercan Özpilavcı ile sarılıp vedalaştıktan sonra polis eşliğinde uçakla Ankara'ya gitti. Özpilavcı'nın ise işlemlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki saatlerde Kocaeli'ne gideceği öğrenildi. (Murat ÇAKIR/İstanbul/DHA)