İranlı sevgili nerede?

Polis, Beyoğlu Firuzağa'daki evinde bıçaklanarak öldürülen serbest fotoğrafçı Mehmet Gülbiz için 'esrarengiz İranlı sevgili'nin peşine düştü.

İSTANBUL - Polis, Beyoğlu Firuzağa'daki evinde bıçaklanarak öldürülen serbest fotoğrafçı Mehmet Gülbiz için 'esrarengiz İranlı sevgili'nin peşine düştü.
Cinayet, önceki gece 22.00 sıralarında, Firuzağa Mahallesi Taktaki Yokuşu'ndaki Tunç Apartmanı'ndan dumanlar gelmesi üzerine ortaya çıkmıştı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, Mehmet Gülbiz'in oturduğu dairenin yatak odasında çıkan yangını büyümeden söndürdü. Ama yangın sonrası yapılan araştırmada 36 yaşındaki Gülbiz'in çıplak haldeki cesedi yatağında bulundu. Polis ekiplerinin ceset üzerinde yaptıkları incelemede, Gülbiz'in yangın öncesi yatağında 11 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü ve vücudunun da kısmen yandığı belirlendi.
Gasp çetesi mi?
Cinayet zanlısı veya zanlılarının yakalanılmasına çalışılırken polis, Gülbiz'in birkaç haftadan beri birlikte olduğu İran asıllı kadını arıyor. Polis yetkilileri söz konusu kadının bir gasp çetesi içinde olabileceğini ve Gülbiz'e tuzak kurularak öldürüldükten sonra soygun yapıldığını düşündüklerini söyledi. Gülbiz'e ait bir kamera ile dizüstü bilgisayarın çalındığı belirlendi. Gülbiz, aralarında Alman Der Spiegel, National Geographic ve Atlas dergilerinin de bulunduğu bazı yayınlar için serbest fotoğrafçı olarak çalışıyordu.
Ailesi Almanya'da yaşayan Gülbiz'in cenazesi dün İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsisinden sonra yakınları tarafından Bursa'ya götürüldü. Gülbiz'in cenazesi bugün Bursa Yeşil Cami'de kılınacak öğle namazından sonra toprağa verilecek.


    http://www.radikal.com.tr/7370437370430

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.