İrlandalı turist o kavgayı anlattı

İrlandalı turist o kavgayı anlattı
İrlandalı turist o kavgayı anlattı
Aksaray'da esnafla kavgası Türkiye gündemine oturan İrlandalı turist, o anları anlattı. Soğutucunun kapısını açtığında bazı pet şişe suların yere düştüğünü, kendisinin dükkan sahibinden özür dilemek isterken saldırıya uğradığını söyleyen İrlanda vatandaşı Muhammed Fadel, "Nedir yani bu, siz dükkan sahibi misiniz kasap mı? Ellerine ne geçtiyse saldırdılar. Ellerini kullansalar daha adaletli olurdu" dedi. Fadel, saldırıda sırtından bıçaklandığını, sopa darbeleri nedeniyle kolunun kırıldığını, omzunda da çatlak oluştuğunu söyledi. Fadal, saldırı anında cep telefonu ile altın kolyesinin de kaybolduğunu belirtti.

RADİKAL - Aksaray’da çok sayıda esnafa karşı tek başına karşı koyan İrlandalı turist bir anda Türkiye ’nin gündemine otururken, dünya basını da boksörün peşine düştü. İrlandalı turist, Show TV ekibine konuştu

İstanbul Aksaray’da girdiği bir dükkanda işletme sahibiyle tartıştıktan sonra esnafın saldırısına uğrayan İrlandalı turist, daha sonra neredeyse bütün esnafla tek başına baş etmişti. İrlandalı turist, kısa sürede sosyal medyanın da en çok konuşulan kişisi haline geldi.

‘DÜKKAN SAHİBİ MİSİNİZ, KASAP MI?’

Adının Muhammed Fadel olduğu öğrenilen turist o anları şu sözlerle anlattı: “Sarhoş değildim, kafam yerindeydi. Soğutucudan sular yere düşünce dükkan sahibinden özür dilemek istedim ama sopalarla üstüme saldırdılar. Nedir yani bu, siz dükkan sahibi misiniz kasap mı? Onlardan korkmadım. Ellerine ne geçtiyse saldırdılar. Ellerini kullansalar daha adaletli olurdu. Boksör değilim sadece antrenman yapıyorum. Gerekmedikçe boks maçı yapmıyorum.

Aldığım sopa ve sandalye darbeleri nedeniyle kolum kırıldı, omzumda çatlak var. Ayrıca sırtımdan bıçakla yaralandım. “

‘ONA NE OLUYOR?’

Fadel, “Aldığı yumruk sonucu iki dişi kırılan esnaftan özür dileyecek misiniz?” sorusu üzerine ise “Biz dükkan sahibiyle kavga ediyorduk, ona ne oluyor... Ben sadece kendimi savundum. O kavga esnasında cep telefonum ve altın kolyem kayboldu” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/142266514226653

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çakma zorbalara ders verilmiş - makul

  Elinize sağlık sayın İrlandalı! Azgın sürü hevesiyle insana saldıran, iktidarca şımartılmış güruha haddini bildirdiğin için. Bu güruh ancak mazluma şevkle saldırıp katletmesini bilirler, karşılarına adam çıktıklarında ise kaçışı kaçışıverirler.

  Turistik Rezalet - user902809

  Tiyatro oyunu gibi izleyip esnaf (Nasıl esnaf) ile dalga geçiyoruz. İstanbul da eğer turizmden anlayan birileri var ise; Belediye başkanı , Devlet temsilcileri, Otelciler birliği, Rehberler odası, Türsab, Bu konuda açıklama yapıp bu yolcuyu Türkiye'ye davet edip bu esnaf sapkınları ile barıştırmak zorundadır. Resimleri dünyaya dağıtılmalıdır. İstanbul'a turist niye gelmiyor diye ağlamayalım. Bu iş turizmden geçinen herkesi, patlayan bombadan daha çok vurur.

  saygılar - H.kaya

  son esnaf bükücü