İş arama izdihamına biber gazlı müdahale!

İş arama izdihamına biber gazlı müdahale!
İş arama izdihamına biber gazlı müdahale!
Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, İşkur tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 9 aylık süreyle işçi alınacağı duyurulması ardından başvuruların alındığı alanda izdiham oluştu polis, halka biber gazı ve copla müdahale etti.

SİVEREK - Siverek'te, TYÇP kapsamında 644 kişinin 9 aylığına istihdam edileceği duyurusu ardından vatandaşlar, başvuruların alındığı spor salonu önünde toplandı. Başvuru için gelen yaklaşık 2 bin kişi, izdihama neden olunca polislerden yardım istendi. Aynı anda içeriye girmek isteyen ve izdihama neden olan vatandaşlara, polis biber gazı ve copla müdahale etti. Gazdan etkilenenlerin bazıları spor salonunun içine girerken, fenalaşanlar için sağlık ekiplerinden yardım istendi. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan fenalaşan vatandaşlar, ambulanslarla Siverek Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Polis müdahalesinin ardından salonun bulunduğu alana gelen Kaymakamı Hamza Erkal, vatandaşların hepsinin içeriye alınması talimatını verdi. (Mehmet SEZGİN/DHA)


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  müdahale

  http://www.radikal.com.tr/115248511524857

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yok böyle birsey.. - Sinan1966

  böyle bir olay birakin gelismis yada gelismekte olan bir ülkeyi dünyanin en geri ülkelerinde birl böylesi zor bulunur? diktatörlük yok mus mus da mis mis... he

  Akşam YandaşTV Ana Haber Bülteninden! - haysan

  Polisimiz Biber Gazı ve Cop ile Müdahale Etmedi, bilakis İşsizler Kendilerini Havaya Sıkılan Biber Gazının Önüne Atıp Vücutlarını Hızla Coplara Vurmuşlardır!

  ...... - uyusuk

  Kahramanlar izdihamı engellemiş...

  Vahim - X120

  Polis müdahale etmeseydi daha çoook beklerdiniz iş bulmayı. TUİK verilerine aldanmayın, OECD verilerine göre ülkenin dörtte biri işsiz. Yaratılan istihdam ihtiyaçların çok altında. Asgari ücretli iş için bile insanlar aylarca kapılarda yatma noktasına geldi. Bunlar daha iyi günlerimiz... İktidarın bulabildiği tek çözüm de her kalabalığı gazla suyla dağıtmak.

  Diktatoryal Rejim enstürmanları - Mehmet Devrim

  Tipik bir,DİKTATORYAL rejimin Enstürmanları gibi hareket eden Polis ve güvenlik teşkilatı.Genel karakterlerini yansıtmışlardır.

  iş ve gaz - tevahi

  seçimler öncesi insanları iş için bolca gaza getirdiler. bakan gelecek iş gelecek !!! şimdi tam da olan budur. iş geldi gaz geldi. bunun olacağı yılardan bellidir zaten. ak ve bu düzenden bunu beklersen gazı da yersin.

  Polis müdahalesi - GaletaUnu

  Bir tarafta prim alan polis diğer tarafta iş arayan insanlar ve polis bu insanlara biber gazı sıkıyor. Halkın polis nefreti giderek artıyor! Emniyet Genel Müdürlüğü'nden ses seda yok. Buradaki insanlara müdahale sebebi nedir? Ne suçları varmış?! Başbaşkanın söylediği işsizlik azaldı görüntülerine mi uymamış?!