İş arayan 8 kadına tecavüz tuzağı

İş arayan 8 kadına tecavüz tuzağı
İş arayan 8 kadına tecavüz tuzağı
İlanla temizlik işi arayan 8 kadını, iş vaadiyle buluşup götürdükleri ormanlık alanda tecavüz ettiği öne sürülen 2 şüpheliden biri yakalandı.

30 Temmuz'da Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen A.S. adlı kadın , gazeteye verdiği "temizlik işi arıyorum" ilanı sonrası buluştuğu 2 kişi tarafından Tuzla'da ormanlık alanda tecavüze uğradığını söyleyerek şikayetçi oldu.

İhbar üzerine inceleme başlatan Gasp Büro Amirliği ekipleri biri Tuzla'da, 6'sı Kocaeli'de olmak üzere 7 kadının daha tecavüz ve gasp iddiasında bulunduğunu belirledi. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis mağdurlarla da görüştü.

Kadınların ifadesinde aynı kişilerin eşkalini verdiği öğrenildi. Bir benzin istasyonunun güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerle şüphelilerin kullandığı aracın plakası tespit edildi. Polis daha sonra şüphelilerin kimliklerini belirledi. Operasyon başlatan polis, 2 şüpheliden 5 çocuk babası M.K.'yi Tuzla'daki evine düzenlenen operasyonla gözaltına aldı. Diğer şüpheli R.D. ise polis tarafından aranıyor.

İLANLA İŞ ARAYAN KADINLARA TUZAK
Emniyette sorgulanan 53 yaşındaki M.K'nin suçunu itiraf ettiği öğrenildi. M.K.'nin gazetelere verilen "temizlik işi arıyorum" ilanlarının sahibi kadınlarla buluştuklarını daha sonra da araçlarına aldıkları kadınları ormanlık alana götürerek tecavüz ettiklerini söylediği belirtildi.

2 kadının İstanbul 'da 6 kadının ise Gebze ve Kocaeli'ne götürülerek tecavüze uğradığı kaydedildi. M.K. gönderildiği Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'nda tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

DHA - Sinan BİLGİLİ


  http://www.radikal.com.tr/114457011445705

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Erkeğin aldanması - Mehmet Devrim

  Erkek eğemen toplumlarda bu tip tecavüz olaylarına kılıf uydurmak zor değildir.Özelliklede islami şeriat hayalleri ile yatıp kalkan bir düzen diktasının hakim olduğu coğrafyada,tecavüz kadının edepsizliğinden kaynaklı Erkekğin aldanması olarak yorumlanan bir vaka olduğundan,Erkek için suç sayılmamaktadır.Malesef yurdumun gerçeği budur.

  İlan yöntemi ile iş arama - yazarın sonu

  Çok sıkıntılı adli durumların yaşandığı gazeteden iş arama olgusu Kamu İstihdam Kurumunun ve Özel İstihdam Bürolarının varolmasına rağmen oldukça yaygındır. Gazeteden sadece Cep Telefonu yayımlamak suretiyle de ilana çıkılabilmesi bu gibi sorunların yaşanmasındaki temel nedendir. İlgili Bakanlığın bu konuda yeni bir düzenlemeye gitmesi, İlanlarda Firma unvanının yayımlanması ve diğer bilgilerin ilgili gazetece alınması elzemdir.

  Tecavüz artık münferit olay değil! - X120

  Biliyorum ki tecavüz haberlerine dışından yazıklar olsun deyip, içten içe şehvet duyanlar var. Onlara sesleniyorum; bakın kardeşim, siz hastasınız. Henüz kimsenin ırzına geçmediyseniz bile sapıksınız. Derhal gidip tedavi olun. Din, iman, ahlak, namus söylemlerini sık sık dile getirmekle sağlıklı insan olunmaz. Kafası karışık muhafazakar kesim de bilsin ki, dini-ahlaki söylemlerle insanlar üzerindeki cinsel baskı arttıkça toplumda taciz tecavüz olayları da artacak. Amerikayı bin kere keşfetmeye gerek yok. Siz, kadının kılığına, kıyafetine, gebeliğine, gençlerin öpüşmesine, sevişmesine burnunuzu sokmaya devam ettikçe insanlar sapıtacak, kadın cinayeti de artacak, çoluğa çocuğa, gence yaşlıya, erkeğe kadına tecavüz de.

  suça teşvik - skabakci

  Bir ay sonra çıkıp gazete ilanlarını taramaya devam edecektir. Hakim, kadının tanımadığı kişilerin arabasına binerek tecavüze ortam yarattığını, hatta gazeteye verdiği ilanın fuhuş amaçlı olabileceği yönünde kuvvetli emareler bulunduğunu belirterek tecavüze uğrayan kadın hakkında suç duyurusunda bulunabilir. Kadının zaten dışarı çıkması bile erkeği suça teşviktir.

  Ahlaksizlik yükselen deger HALINE GELDI: - Roza lüxemburg

  Bu tip olaylar bu hükümet zamaninda neden artti. Muhazafakar oldugu söylenen bir parti zamaninda toplumda ahlaksizlik yükselen deger haline geldi.