İş bulmak için yola çıkıp dondular

İş bulma umuduyla yola çıkan iki arkadaştan biri donarak öldü, kurtulanın ayak parmakları kesilecek. Kayseri'nin Develi ilçesinde geçici işlerde çalışan 30 yaşındaki Süleyman Karakoç ve...

KAYSERİ - İş bulma umuduyla yola çıkan iki arkadaştan biri donarak öldü, kurtulanın ayak parmakları kesilecek. Kayseri'nin Develi ilçesinde geçici işlerde çalışan 30 yaşındaki Süleyman Karakoç ve 39 yaşındaki Mustafa Yılmaz, Kurban Bayramı'nın son günü yaya olarak gitmek üzere yola çıkmıştı. İkili, kar bastırınca kaybolmuştu. Çıplak ayaklarla Kızılören'e varmayı başaran Karakoç hastaneye kaldırılırken köpeklerle aramaya çıkan jandarma arkadaşını beldeye sekiz kilometre uzaklıkta donmuş halde buldu.
Karakoç üzgün: "Kurban pazarında tanıştığım bir kişi Kızılören'de iş bulabileceğimizi söyledi. Yolda ayakkabıları parçalanan Mustafa daha fazla yürüyemedi. Ben ayakkabılarımı çıkarıp donmasın diye Mustafa'ya verdim. Daha sonra da çıplak ayakla Kızılören'e gelip yardım istedim. Hava karardığı için arkadaşımı bulamadılar. Ertesi gün donmuştu. Hem arkadaşımı hem ayaklarımı kaybettim."