İş dünyası: Birlik zamanı

PKK saldırısına iş dünyasından gelen tepkiler şöyle:
Rifat Hisarcıklıoğlu (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı): Saldırı, terörizmin dehşet verici yüzünü bir kez daha tüm insanlığa...

PKK saldırısına iş dünyasından gelen tepkiler şöyle:
Rifat Hisarcıklıoğlu (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı): Saldırı, terörizmin dehşet verici yüzünü bir kez daha tüm insanlığa gösterdi. Bu saldırılar, Türkiye'ye, insanlığın huzuruna, bölgenin barışına yönelik en büyük darbe. Verilecek en güzel cevap ülkemizin bütünlüğüne sahip çıkmaktır. Millet olarak üzüntümüz büyüktür. Ancak saldırılar ve terör milletimizi yıldıramayacaktır.
Hazim Sesli (Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Başkanı): Sınır ötesi harekât TBMM'de kabul edildi. Bu Türkiye'nin bir yıl içinde harekât yapabileceği anlamına geliyor. Burada önemli olan Türk ekonomisinin bu süreçten en az yara alarak çıkabilmesinin sağlanmasıdır. Sanırım bu konuda da başta hükümetimiz olmak üzere parlamentomuz gerekli önlemleri alacaktır.
Nejat Koçer (Gaziantep Sanayi Odası Başkanı): Şimdi her zamankinden daha fazla ve soğukkanlı ve sağduyulu hareket etmeye, birlik ve beraberliğimizi artırıcı mesaj ve hareketlere ihtiyacımız vardır. Güvenlik kuvvetlerimiz gereken her türlü tedbiri inanıyoruz ki alacaktır. Türk ulusu büyük ve güçlü bir ulustur. Türkiye üzerine oynanan kirli oyunlarla ülkemiz ne yazık ki kaosa sürüklenmek istenmektedir.
Feridun Irak (Van Ticaret Borsası Başkanı): Söz bittiğine göre gerekli adımlar bir an önce atılmalı. Ulusal bütünlükten taviz vermeden, demokrasi içinde gerekli çözümün bulunacağına inanıyoruz. İnsan hayatı, huzuru ve mutluluğu her şeyin üstündedir. Bu aşamadan sonra ekonomi, ülkenin huzur ve güvenliğinden önemli değildir.