İş dünyası da kardeşlik için yürüdü

İş dünyası da kardeşlik için yürüdü
İş dünyası da kardeşlik için yürüdü
İş dünyası "Teröre Hayır Kardeşliğe Evet" yürüyüşüne geniş destek verdi. TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve Doğan TV Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ da kol kola teröre karşı yürüyen isimler arasında yer aldı.

RADİKAL - Salı günü TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ana konuşmacı olarak gerçekleştirdiği ve tüm Türkiye ’yi davet ettiği yürüyüşe dünyasından geniş katılımoldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, basın toplantısında 14 STK olarak Ankara ’da Birinci Meclis binasında sona erecek yürüyüş kararı aldıklarını açıklamıştı.

TÜSİAD BAŞKANI BİZZAT AÇIKLADI

Bugün Yüksek İstişare Kurulu’nu gerçekleştiren TÜSİAD da bir ekibiyle zirvenin ardından hemen Ankara’ya yer alacağını açıkladı.
TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, “Nitekim bu toplantımızdan sonra hemen bir grup üyemizle birlikte, Ankara’da, geniş bir katılımla gerçekleştirilecek olan “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” buluşmasına katılmaya gidiyoruz” dedi.

KATILAN GRUPLAR

TOBB, TÜSİAD, Memur-Sen, Türk-İş, Hak-İş; memur konfederasyonu Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen; esnaf konfederasyonu TESK; çiftçi temsilcisi Türkiye Ziraat Odaları Birliği; işveren konfederasyonu TİSK; Türkiye Barolar Birliği; TÜSİAD, MÜSİAD, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD),Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED)
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) yürüyüşe katılanların başında geliyor.

DİĞER STK’LAR

Toplantıya katılacağını açıklayan STK’lar arasına, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Türk Ocakları, Cem Vakfı, Alevi Vakıfları Federasyonu, Türkiye Muhtarlar Federasyonu, Nur Vakfı, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Ensar Vakfı, Yeryüzü Doktorları, Bilişim Teknolojileri Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türkiye Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Gençlerbirliği ve Rizespor Kulübü de eklendi.