İş ve siyaset dünyası şokta

Üzeyir Garih'in İstanbul'da bıçaklı saldırı sonucu beklenmeyen ölümü, iş ve siyaset dünyasında şok etkisi yarattı.

ANKARA - Üzeyir Garih'in İstanbul'da bıçaklı saldırı sonucu beklenmeyen ölümü, iş ve siyaset dünyasında şok etkisi yarattı. İş ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri,
ülkesini seven, eğitime önem veren yardımsever kişiğiyle herkes tarafından sevilen Garih'in ölümünün büyük bir kayıp olduğu görüşünde birleşti.
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer: Üzeyir Garih'in bir cinayete kurban gitmesinden büyük üzüntü duydum. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.
Başbakan Bülent Ecevit: Türkiye için çok büyük hizmetlerde bulunmuş, ülke sorunları ile yakından ilgilenmiş ve çalışmalarda bulunmuş değerli bir işadamıydı.
Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz: Liderliği, barışçı ve uzlaşmacı tavrıyla tanınan Üzeyir Garih'in bir cinayete kurban gitmesi, büyük üzüntü yaratmıştır.
Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli: Değerli bir işadamıydı. Cinayetle ilgili
İçişleri'nden bilgi alacağım. İşadamı Sakıp Sabancı: Yahudi olmasına rağmen Türkiye'yi çok seviyordu. Çok iyi arkadaştık.
Tuncay Özilhan (TÜSİAD Başkanı): İş dünyasının duayenlerindendi. Gerek sanayici yönüyle, gerekse siyasi ve sosyal faaliyetteki çalışmalarıyla toplumun
önünde gelen, gençliğe, eğitime çok düşkün birisiydi.
Muharrem Kayhan (TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı): Kendisi hem müteşebbis ve başarılı bir işadamı hem de sosyal faaliyetlere gösterdiği özen ve Türkiye'nin tanımı konusunda verdiği uğraşlarla, kamuoyunun yakından tanıdığı bir kişilikti.
Meral Gezgin Eriş (İKV Başkanı): Sadece işadamı olarak değil, sosyal görevlilerini yerine getirmiş bir işadamı olarak görmek lazım. Dış ilişkilerde çok katkıda bulundu; hem ABD hem AB hem İsrail bağlamında yararlı ilişkilerin kurulmasını sağladı.
Şarık Tara (Enka Holding Yönetim Kurulu Başkanı): İTÜ'den okul arkadaşımdı. Birçok şeyi beraber düşünürdük ve memleket meselelerini konuşurduk.
Tuğrul Erkin (Alarko eski yöneticisi): 10 yıl kendisiyle çalıştım. İtikatı çok güçlü bir insandı. Hep emekli olup kendini eğitime adamak isterdi.