İşadamı, uçağa yetişmeye çalışırken sele yakalandı

İşadamı, uçağa yetişmeye çalışırken sele yakalandı
İşadamı, uçağa yetişmeye çalışırken sele yakalandı

AK Parti?li Aziz Babuşçu?un ortağı Hüsnü Birinci, Eyüp Sultan Camii?nde kılınan cenaze namazıyla uğurlandı. fotoğraf: öMER ERDEM / dha

İSTANBUL - Selin kurbanlarından biri, havaalanı yolunda sele yakalanan işadamı Hüsnü Birinci oldu. 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun iş ortağı ve çocukluk arkadaşı olan Hüsnü Birinci, Malatya’daki bir iş görüşmesi için önceki gün saat 09.30 sıralarında Başakşehir’deki evinden yola çıktı. Öğle saatlerinde havalimanına yetişmeyi planlayan Birinci’nin kullandığı araç, bir anda sel sularına kapıldı.
Metrelerce sürüklenen araç su alınca Birinci boğuldu. Olay yerinde hayatını kaybeden Birinci’nin cesedi saatler sonra,  ekiplerin çalışması sonucu bulundu.
Evli ve beş çocuk babası olan 52 yaşındaki Birinci’nin cenaze namazı dün Eyüp Sultan Camii’nde kılındı. Cenaze törenine,  AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu, Birinci’nin çocukları, kardeşi Oktay Birinci, yakınları ve bazı AK Parti ilçe belediye  başkanları katıldı.
1981’de mali müşavirliğe başlayan Birinci,  AK Parti İl Başkanı Babuşçu ile Marmara Muhasebe ve Mali Müşavirlik Limited Şirketi’ni kurdu. Basında Hüsnü Birinci ve Babuşçu’nun da ortağı olduğu Marmara Muhasebe Şirketinin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketleri denetlediği haberleri yer almıştı. (dha)