İşadamına bir gecede iki soygun darbesi

İşadamına bir gecede iki soygun darbesi
İşadamına bir gecede iki soygun darbesi
İşadamı Hasan Dağlayan'ın Zekeriyaköy'deki villası soyulup lüks aracı çalındı. Dağlayan diğer aracıyla hırsızların peşine düştü ancak yakalayamadı. Hırsızlar, evine dönen işadamını takip edip bu kez de ikinci arabasını çaldı.

Film senaryolarını aratmayan hırsızlık olayı önceki gün İstanbul Sarıyer Kardelen Sokak, numara 7'deki villada meydana geldi. Rodo Ünlü Mamüller firmasının sahibi HASAN Dağlayan ve eşi Ceyda Dağlayan evlerinde yatarken gece sabaha karşı saat 05.15 sıralarında hırsızlar salonun raylı camını levye ile açarak içeri girdi.

YEDEK ANAHTARI ALDILAR

Hırsızlar önce Hasan Dağlayan'ın garajda bulunan Toyoto marka otomobilinin anahtarının bulunduğu pantolonu, A6 Audi marka otomobilinin yedek anahtarını, bir tableti, 10 bin 400 TL nakit parayı ve kredi kartlarını aldı. Sesler üzerine uyanan Ceyda Dağlayan hemen eşi Hasan Dağlayan'ı uyandırarak 10 aylık bebeklerinin bulunduğu odaya koştular. Hırsızlar da hızla evden çıkarak anahtarını aldıkları  Toyota marka araçla kaçtılar.

Arabanın çalışma sesini duyan Dağlayan çifti, diğer arabalarına binerek hırsızların peşine düştü. Ancak Zekeriyeköy merkezde hırsızları gözden kaybettiler. Hırsızları ellerinden kaçıran işadamı ile eşi, polisi aradıktan sonra tekrar eve döndü. Dağlayan çifti, polisin olay yeri incelemesinden bir süre sonra karakola gitmek için dışarı çıktıklarında ise ikinci bir şok yaşadı.

Hırsızlar, bu kez de yedek anahtarını çaldıkları A6 Audi model lüks otoyu götürmüşlerdi. Bir gecede hem evleri soyulan hem de yaklaşık 300 bin TL değerindeki iki otomobili çalınan işadamı Dağlayan çifti neye uğradıklarını şaşırdılar.

Polis villa ve çevresindeki güvenlik kamera kayıtlarını toplayarak lüks oto çetesi olduğunu tahmin ettiği hırsızların yakalanması için çalışma başlattı. (SABAH)