İşadamını kiracıları öldürmüş

Sakarya polisine tebrikler

Sakarya'da 82 gün önce kaybolan işadamı Mehmet Emin Aydıntepe'nin (61) cesedi, ormanda gömülü bulundu. Aydıntepe'nin, 10 bin YTL'lik kira borcu nedeniyle kiracıları tarafından öldürüldüğü saptandı.
Haber: SONER ARIKANOĞLU / Arşivi

ANKARA - Sakarya'da 82 gün önce esrarengiz bir şekilde kaybolan işadamı Mehmet Emin Aydıntepe'nin cesedi, Çağlayan Köyü yakınındaki ormanlık alanda toprağa gömülü halde bulundu. Kafasından ve bacaklarından tabancayla vurularak öldürüldüğü belirlenen 61 yaşındaki Aydıntepe'nin, 10 bin YTL'lik kira borcu nedeniyle tartıştığı kiracıları tarafından kaçırılıp öldürüldüğü belirlendi. Aydıntepe'nin kiracıları, iki arkadaşlarıyla birlikte gözaltına alındı.
Sakarya'da yayımlanan Bizim Sakarya Gazetesi'nin sahibi Zeki Aydıntepe'nin kardeşi Mehmet Emin Aydıntepe, 5 Mayıs'ta esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. Müteahhitlik yapan Aytıntepe'nin bulunabilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde operasyon başlatıldı.
Helikopterle otomobili arandı
Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı'na ait bir helikopter, arama çalışmalarına katılmak üzere Sakarya'ya gönderildi. Sakarya ve çevresi, helikopterle taranarak Aydıntepe'nin kaybolan otomobili arandı, ancak bulunamadı. Sakarya'nın tanınmış işadamlarından Aydıntepe'nin öldürülmüş ya da ölmüş olabileceğinden endişe duyan KOM Dairesi, Rex ve Zeus isimli iki ceset arama köpeğini de Sakarya'ya gönderdi. Ancak Rex ve Zeus da Aydıntepe'nin izine rastlayamadı.
Soruşturmayı derinleştiren Sakarya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, kayıp işadamının ilişkilerini mercek altına aldı. Mehmet Emin Aydıntepe'nin kiracılarından biriyle sorunlar yaşadığını belirleyen polis, bunun üzerine Aydıntepe'den kiraladıkları bir dükkânda internet kafe işleten Ali T. ve Recep G.'yi teknik takibe aldı.
Teknik takip sonucunda, kayıp işadamının, kendisine yaklaşık 10 bin YTL kira borcu bulunan Ali T. ve Recep G. tarafından kaçırılıp öldürüldüğü belirlendi. Polis, Ali T. ve Recep G. ile birlikte olayda onlara yardım etmekle suçlanan İlyas T. ve Burcu K. isimli arkadaşlarını da gözaltına aldı.
Zanlıların polise verdiği bilgiler doğrultusunda, Aydıntepe'nin cesedi, kaçırıldıktan 82 gün sonra Çağlayan Köyü yakınlarındaki ormanlık alanda bulundu. Ayakkabıları ve elbisesiyle birlikte 1.5 metre derinlikte gömülmüş halde bulunan Aydıntepe'nin, kafasından ve bacaklarından tabancayla vurularak öldürüldüğü anlaşıldı.
Ayrıca 200 bin YTL istemişler
Olayda kullanılan iki tabancayla birlikte yakalanan zanlıların, Mehmet Emin Aydıntepe'den 10 bin YTL'lik kira borcunu silmesini ve kendilerine 200 bin YTL vermesini istedikleri; reddedince de öldürdükleri yönünde ifade verdikleri öğrenildi.