İşadamlarıyla yardım zirvesi

Yunanistan, Güney Asya'ya yardımda Türkiye'yi üçe katladı. Başbakan Erdoğan, bu akşam İstanbul'da işadamlarından yardımlara katkı isteyecek.

ANKARA - Türkiye, tsunami felaketi yaşayan Güney Asya'ya yardımda sınıfta kaldı. Nüfusu Türkiye'nin beşte biri olan Yunanistan, yardım miktarında Türkiye'yi üçe katladı. Başbakan Tayyip Erdoğan, bu akşam İstanbul'da Dolmabahçe Sarayı'nda yemek yiyeceği işadamlarından katkı isteyecek. Organizasyonun Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nce yapıldığı yemeğe çok sayıda işadamı katılacak.
Türkiye, felaketin ardından, yardımlar konusunda 'beklenen' desteği veremedi. Erdoğan, kamu kurumlarının yardım organizasyonunun Başbakanlık Acil Durum Genel Müdürlüğü'ne verildiğini ve ayni ve nakdi yardımların burada toplanacağını söyledi. Dün itibarıyla Kızılay'ın açtığı hesaplardaki nakdi yardımlar toplam 9 milyon 626 bin 166 YTL oldu. Başbakanlık Acil Durum Genel Müdürlüğü hesaplarında ise 1 milyon 331 bin 909 YTL birikti.
Yunanistan Türkiye'yi üçe katladı
Yunanistan'ın ise 12 Ocak 2005 itibarıyla yaptığı yardımın 27 milyon avro (47 milyon 493 bin YTL) olduğu açıklandı. Bu durum üzerine harekete geçen Başbakan Erdoğan, 5 Şubat'ta çıkacağı yardım gezisi için işadamlarından katkı isteyecek. Erdoğan'ın, Davos zirvesi programı dışında, İstanbul da kalarak bu organisayonlar için çaba göstereceği öğrenildi.


    http://www.radikal.com.tr/7357237357230

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.