Işal Alben: Eskiden Taksim'e gitmezdim

Işal Alben: Eskiden Taksim'e gitmezdim
Işal Alben: Eskiden Taksim'e gitmezdim
"27 yaşındayım. Hiçbir siyasi partiyi desteklemiyorum. Oy verme zamanı geldiğinde sandık başına giderken kime oy vereceğimi bilmeyerek gidiyorum. Hiçbir siyasi olaya, toplantıya, mitinge, protestoya katılmışlığım yok. Belki utanç verici olsa da tüm bunlarla ilgili çok fazla bir bilgim de yok. Sanırım apolitik dedikleri bu. Vatanımı seviyorum...

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı ve A Milli Kadın Takımı oyuncusu Işıl Alben, Taksim Gezi Parkı’nın yıkılmasını protesto etmek için başlayan olaylara olan tepkisini facebook hesabından yazdığı mesaj ile dile getirdi... Işıl Alben “Ülkemi seviyorum” diye başladığı mesajında şöyle dedi: 

‘Ülkemi seviyorum’ 

“27 yaşındayım. Hiçbir siyasi partiyi desteklemiyorum. Oy verme zamanı geldiğinde sandık başına giderken kime oy vereceğimi bilmeyerek gidiyorum. Hiçbir siyasi olaya, toplantıya, mitinge, protestoya katılmışlığım yok. Belki utanç verici olsa da tüm bunlarla ilgili çok fazla bir bilgim de yok. Sanırım apolitik dedikleri bu. Vatanımı seviyorum. Aynı toprakta yaşadığım insanlarla barış içinde yaşamayı seviyorum. Din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet, sınıf, statü asla ayırt etmeden yaşamayı seviyorum. Milli maça çıktığımda göğsümdeki ay-yıldızı seviyorum. Ülkem için hizmet etmeyi seviyorum. Cumhuriyet’i seviyorum. Orada savaşmış nenelerimizi seviyorum. Atatürk ’ü seviyorum, Atama ve silah arkadaşlarına minnettarım. Bir yerden şehit haberi geldiğinde, tv’de bir şehit anası ağladığında oturup hüngür hüngür ağlıyorum. Atatürk’ü çok seviyorum. Her maça çıkmadan önce dua okumayı, her gece uyumadan önce dua okumayı seviyorum. Şükretmeyi seviyorum. Dinimi seviyorum. Camiye gitmeyi seviyorum. Sevmediğim şeyler de var elbette. Günlük hayatımda Taksim’e gitmeyi sevmiyorum. Gitmiyorum da. Ancak dün Taksim’e gitmeyi de sevdim. Orada gördüğüm insanların büyük çoğunluğunu da sevdim. Arada sağa sola saldırıp amacı farklı olanları sevmedim tabii.. Yardımlaşmayı, bir olmayı, güvenmeyi, dayanışmayı, sevgiyi, saygıyı, duyarlılığı sevdim...”
Milli sporcu mesajını şöyle bitirdi: “6-8 yaş arasındaki iki çocuğunun elinden tutmuş anneyi, 90 yaşında yürürken düşmemek için sağa sola tutunan dedeyi, daha kucağında bebeğiyle gelen babayı sevdim. Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyen 12-16 yaşındaki çocukları, herkesin eşit oluşunu, omuzunda maymunu, motorunda Türk bayrağı olan abimi sevdim. Sadece 1 ay önce, Kadıköy’de maçta belki de bana küfür edenlerden biri olan, boynunda Fenerbahçe atkısıyla ‘İyi akşamlar kaptan’ diyen kardeşimi sevdim. Tanımadığım ve bilmediğim çok fazla şeyi sevdim dün. Şimdi ise sevgi ve saygıyla çoğalmayı diliyorum...” 


  http://www.radikal.com.tr/113614411361446

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  rating... - alinanci

  Editör arkadaş haberi okumuş, yahu ben bu haberi daha çok nasıl tıklatabilirim diye düşünmüş, yanıltarak şaşırtmayı seçmiş ki bu çok yapılır internet medyasında, bu şekilde rating elde etmeye, klik sayısını artırmaya çalışmış... ancak çok becerikli bir başlık olmamış, zorlama bir şey olmuş... bu kadar basit yani...

  nasıl bir gazetecilik bu? - unuttum

  yazıyı okumaya gerek duymayabilirsiniz ilk sayfada ya da vaktiniz olmaz ama ana sayfadan görüvermişsinizdir haberi ve aklınızda şu kalır: bak taksime gidenleri eleştiriyor. ama açıp bakınca direnişe "destek" görüyorsunuz. nasıl bir gazetecilik bu?

  Başlığın başına - Levent Alper

  Başlığın başına EVVELDEN eklense anlamlı olacak gibi. Evvelden Taksim'e Gitmezdim veya Gitmeyi Sevmezdim..

  başlık - nilgunm

  Nasıl yapabiliyorsunuz bunu bilmiyorum ama başlık ve içerik yine çelişiyor.

  Saçma sapan bir başlık... - xterso

  Bu başlıkları kim uyduruyor diye merak ediyorum. Uzun zamandır devam ediyor bu saçmalıklarınız.

  Başlık Seçimi - Nusret Sarraf

  Yazının içeriğiyle tam zıt anlama gelen bir başlık seçmişsiniz ve bunu twitliyorsunuz. İnsan ister istemez bu işte bir yanlış yönlendirme isteği olduğunu düşünüyor.